5 planet, które koniecznie musisz odwiedzić

kosmonauta z deską surfingową stojący na brzegu zatoki, niebo w stylu galaxy

W kosmosie planet jest naprawdę sporo, około 400 mld w samej naszej galaktyce, lecz czy rzeczywiście tylko jedna z nich — Ziemia, jest warta zobaczenia? Mając nadzieję, że kiedyś będziemy mogli odwiedzić te pozostałe, przedstawiamy je już dziś i zachęcamy do osiedlania się.

Planeta diament (J1719-1438b)

planeta z diamentem w środku

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zgadza się, ta planeta jest przeogromnym diamentem. Według analiz składa się niemal z samego węgla, a jej masa podobna jest do Jowisza, lecz posiada znacznie mniejszą średnicę, a co za tym idzie, również gęstość, stając się jednocześnie — 9 856 440 000 000 000 000 000 000 000 000 karatową diamentową kulą, która dryfuje w kosmosie… niczyja. Kto pierwszy ten lepszy!

Tattoine (HD188753Ab)

wizualizacja zachodu trzech słońc

Luke Skywalker ze swoim podwójnym zachodem słońca może się schować, ta planeta krąży wokół aż 3 słońc. Randka wieczorową porą, z pewnością będzie udana.

Kepler-438b

kepler 5 planet, które koniecznie musisz odwiedzić

Po całkowitej zagładzie zapraszamy tutaj. Ta planeta w indeksie podobieństwa do Ziemi osiąga wynik 0,88 i jest to jak na razie najwyższy nam znany. Niestety podróż, zajmuje aż 473 lata świetlne, dlatego polecamy zabrać dużo prowiantu i pobrać „kilka” produkcji z Netflixa.

Saturn na sterydach (J1407b)

wizualizacja planety z dużą ilością pierścieni

Ta planeta posiada aż ponad 30 pierścieni, a każdy z nich rozciąga się na dziesiątki milionów kilometrów, zostawiając Saturna daleko w tyle. Poranna kawa z takim widokiem, będzie smakowała o niebo lepiej, niż w jakimkolwiek nadmorskim hotelu.

TrES-2b

wizualizacja ciemnej planety o czerwonym zabarwieniu

Coś dla fanów nocnego życia, tych aktywnych i lubiących się wysypiać. Na tej planecie nie trzeba nastawiać budzika ani „się tak wcześnie zwijać” bowiem noc trwa tu non stop, a to za sprawą odbijania przez nią mniej niż 1% światła (asfalt odbija go aż 10%). Ta planeta to niekończące się drzemki i całonocne (czytaj: wieczne) imprezy.

Tekst: Kacper Trzeciak

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News