Categories: miastomiejsca

5 nietypowych hoteli, które trzeba odwiedzić

Wybierając się na odpoczynek, oczywiście najważniejsze jest miejsce docelowe, które od dawna znajdowało się na naszej liście MUST SEE. Miejscowość do której się wybieramy to jedno, ale hotel w którym będziemy spać to drugie. Przygotowaliśmy dla Was listę 5 niekonwencjonalnych hoteli, które zaskakują swoim designem.

1. Arte Luise Kunsthotel
Hotel tak wyjątkowy, jak centrum Berlina – tak piszą o nim właściciele. Każdy z 50 pokoi został zaprojektowany przez innego artystę według jego własnego konceptu. Utrzymane w wybranym przez niego stylu są nawet sprzęty, które należą do wyposażenia!

2. Propeller Island
Ich hasło przewodnie to mieszkaj w dziele sztuki. I zdecydowanie każdy z 45 pokoi jest z nim zgodny. Można wybierać z naprawdę różnorodnego wachlarza – od jednokolorowych, przez takie, w których nad łóżkiem wiszą żagle ze stali nierdzewnej czy neony, aż po te, gdzie śpi się w trumnach. Na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie.

3. Tree Hotel
Tree hotel to właściwie nie hotel, a kilka pokoi w lesie w szwedzkiej miejscowości Harads. Konkretniej – domków na drzewie. Jest ich osiem i każdy wygląda inaczej, ale łączy je niesamowity design i niezwykła pomysłowość twórców. Bo kto by nie chciał przez kilka dni pomieszkać w czymś, co wygląda jak statek UFO, ptasie gniazdo czy kabina, kształtem przypomina ważkę lub jest obudowane lustrem i wtapia się w otoczenie?

4. Galery69
Mimo, że miejscowość Stawiguda i nazwa hotelu brzmią raczej egzotycznie, to Galery69 znajduje się na Mazurach. To całkowicie autorski pomysł – począwszy od architektury, poprzez wnętrza, meble i przedmioty, aż po kuchnię. Sosnowe meble, biel i surowy styl to prawdziwa gratka dla fanów skandynawskiego designu. Poza tym minimalistyczne pokoje ozdobione zostały awangardowymi dziełami sztuki. Jeśli do tego dodać przepiękny widok na jezioro Wulpińskie, prywatną plażę i molo z leżakami to chyba żaden argument nie jest w stanie podważyć naszego zdania – ten hotel to zdecydowanie must visit.

5.  Kube Hotel
Designerski hotel położony w 18 dzielnicy Paryża. Nowoczesny i zwracający uwagę na najnowsze technologie, z cichymi i przestronnymi pokojami. Oprócz tego znajduje się w nim The Ice Kube Bar – jedyny w stolicy Francji lodowy bar. -10° Celsjusza, 20 ton lodu, specjalne ubrania i odpowiednio oświetlone meble wyrzeźbione przez Michel Amann naprawdę robią wrażenie. Niepodważalny numer jeden.

Tekst: Małgorzata Mitura

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Kreatywność – jak ją w sobie obudzić?

Czy zastanawialiście się kiedyś skąd biorą się dobre pomysły? Jak pisarze, malarze, naukowcy, muzycy tworzą…

2 dni ago

Kasia Babis wyśmiewa chorych psychicznie? Internet zawrzał

Kasia Babis jest osobą znaną przede wszystkim po lewej stronie politycznej barykady. Ale choć na…

3 dni ago

DOPPELGÄNGER. SOBOWTÓR nowy film Jana Holoubka

"Doppelgänger. Sobowtór", to najnowszy film Jana Holoubka. Jeszcze nie możemy się otrząsnąć po niesamowitym serialu…

3 dni ago

Czy Dawid Podsiadło, Michał Szpak i Nergal sprawią, że kościoły opustoszeją?

Dawid Podsiadło wypowiedział się ostatnio na temat planowanego dokonania aktu apostazji, co po raz kolejny…

4 dni ago

Co warto wiedzieć o stołach loftowych?

Loftowe wnętrza to otwarte przestrzenie, stalowe elementy konstrukcyjne, neutralne kolory i minimalizm. Idealnie będą się…

5 dni ago

Kim jest nowy Wiedźmin? 5 najlepszych ról Liama Hemswortha

Wiadomość o zmianie tytułowego Wiedźmina w serialu Netflixa zszokowała miłośników sagi będącej adaptacją bestselerowej serii…

1 tydzień ago