5 nietypowych hoteli, które trzeba odwiedzić

Hotel na drzewie

Wybierając się na odpoczynek, oczywiście najważniejsze jest miejsce docelowe, które od dawna znajdowało się na naszej liście MUST SEE. Miejscowość do której się wybieramy to jedno, ale hotel w którym będziemy spać to drugie. Przygotowaliśmy dla Was listę 5 niekonwencjonalnych hoteli, które zaskakują swoim designem.

1. Arte Luise Kunsthotel
Hotel tak wyjątkowy, jak centrum Berlina – tak piszą o nim właściciele. Każdy z 50 pokoi został zaprojektowany przez innego artystę według jego własnego konceptu. Utrzymane w wybranym przez niego stylu są nawet sprzęty, które należą do wyposażenia!

http://www.luise-berlin.com

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


2. Propeller Island
Ich hasło przewodnie to mieszkaj w dziele sztuki. I zdecydowanie każdy z 45 pokoi jest z nim zgodny. Można wybierać z naprawdę różnorodnego wachlarza – od jednokolorowych, przez takie, w których nad łóżkiem wiszą żagle ze stali nierdzewnej czy neony, aż po te, gdzie śpi się w trumnach. Na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie.

www.wdonna.it

3. Tree Hotel
Tree hotel to właściwie nie hotel, a kilka pokoi w lesie w szwedzkiej miejscowości Harads. Konkretniej – domków na drzewie. Jest ich osiem i każdy wygląda inaczej, ale łączy je niesamowity design i niezwykła pomysłowość twórców. Bo kto by nie chciał przez kilka dni pomieszkać w czymś, co wygląda jak statek UFO, ptasie gniazdo czy kabina, kształtem przypomina ważkę lub jest obudowane lustrem i wtapia się w otoczenie?

Peter Lundstrom. Treehotel

4. Galery69
Mimo, że miejscowość Stawiguda i nazwa hotelu brzmią raczej egzotycznie, to Galery69 znajduje się na Mazurach. To całkowicie autorski pomysł – począwszy od architektury, poprzez wnętrza, meble i przedmioty, aż po kuchnię. Sosnowe meble, biel i surowy styl to prawdziwa gratka dla fanów skandynawskiego designu. Poza tym minimalistyczne pokoje ozdobione zostały awangardowymi dziełami sztuki. Jeśli do tego dodać przepiękny widok na jezioro Wulpińskie, prywatną plażę i molo z leżakami to chyba żaden argument nie jest w stanie podważyć naszego zdania – ten hotel to zdecydowanie must visit.

hotelgalery69.pl

hotelgalery69.pl

5.  Kube Hotel
Designerski hotel położony w 18 dzielnicy Paryża. Nowoczesny i zwracający uwagę na najnowsze technologie, z cichymi i przestronnymi pokojami. Oprócz tego znajduje się w nim The Ice Kube Bar – jedyny w stolicy Francji lodowy bar. -10° Celsjusza, 20 ton lodu, specjalne ubrania i odpowiednio oświetlone meble wyrzeźbione przez Michel Amann naprawdę robią wrażenie. Niepodważalny numer jeden.

hoteisemparis.net

hoteisemparis.net

Tekst: Małgorzata Mitura

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News