5 największych fobii, czyli czego się boimy?

wystraszona twarz dziewczyny

Mówią, że strach ma wielkie oczy. Każdy z nas czegoś się boi, to zupełnie naturalne. Ale co znajduje się w TOP 5 naszych fobii i lęków? Sprawdźcie!

Lęk przed śmiercią

Śmierć to odpowiedź, która pojawiała się wśród ankietowanych zdecydowanie najczęściej. Nie powinno być zaskoczeniem to, że jedną z największych obaw w życiu jest to, że się ono kiedyś skończy. Wszyscy chcemy żyć długo i szczęśliwie. Strach przed śmiercią można by uznać za rządzący pozostałymi. Największym niepowodzeniem naszego istnienia jest śmierć, inne przy niej tracą swoją wagę.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj również: 7 zbędnych części ciała: a Ty, których nie potrzebujesz?

klaun o śmierci

Węże

To kwestia opinii, ale węże są całkiem fajne. Pewnie, niektóre z nich mogą Cię śmiertelnie ukąsić, a inne nawet są w stanie połykać krokodyle w całości. Na samą myśl macie ciarki? Jednak nie możemy ich uznać za najstraszniejsze. Jeśli jesteś osobą cierpiącą na ofidiofobię, pamiętaj, że węże nie mają nóg. Możesz je wyprzedzić. Dodatkowo są znane ze swojego syczenia, więc ciężko ich nie zauważyć. Reasumując – nie ma się czego bać!

pełzający wąż

Ciemność

Ale szczerze mówiąc, czy nas przeraża, czy też nie, musimy zaakceptować to jako część naszego codziennego życia. Można by twierdzić, że strach przed ciemnością jest również lękiem przed nieznanym, ale dotyczy to wielu rzeczy. Na przykład nigdy nie wiesz, jak ktoś zareaguje na niespodziankę.

Przestraszona kobieta zamykana w ciemności

Pająki

Arachnofobia nie jest niczym zaskakującym. Nasi ośmionożni przyjaciele bardzo często są przedmiotem koszmarów. Bywają nawet głównymi bohaterami w niektórych największych filmach science fiction.

Niektóre są naprawdę przerażające. Nie wspominając już, o strasznych sieciach pajęczyn. Jedynym zadośćuczynieniem naszych przyjaciół jest to, że jedzą muchy. Z pewnością wszyscy możemy to docenić, ale to jednak nie wystarczy, aby wyrównać rachunki. Podsumowując: można by założyć, że pająki są w rzeczywistości największą fobią ludzkości. W każdym razie spróbuj spać spokojnie, i lepiej zamknij okno w sypialni. Ale czy to faktycznie wystarczy?

pająk biegnący po ręku

Tekst: Magdalena Stasiuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News