Categories: miastomiejsca

5 najlepszych pchlich targów w Warszawie

Dziś proponujemy Wam listę miejsc absolutnie niezwykłych – możecie zasmakować tam potraw z całego świata, kupić unikatowe ciuchy czy porozmawiać ze sprzedawcami o historii przedmiotu. Jedym słowem zapraszamy na przechadzkę po magicznych warszawskich pchlich targach.

Zoo Market

Powstał dopiero w czerwcu, ale już cieszy się ogromną popularnością. Założony na wzór pchlich targów w Berlinie, ma sprawić aby każdy kto przyjdzie poczuł klimat miasta i przy dobrej muzyce oraz jedzeniu z foodtrucków dał nowe życie starym przedmiotom. Lampa z frędzelkami, torba ze skóry wielbłąda, stare Levisy czy unikatowy egzemplarz Kafki z dedykacją – to tylko nieliczne cuda jakie można tam znaleźć. Market jest czynny w każdy weekend i możecie na nim znaleźć wszystko, czego dusza zapragnie.

Targ Śniadaniowy

Stworzony z miłości do niedzielnych śniadań i zdrowej żywności. Zamiast odsypiać kaca na kanapie w domu, weź prysznic, zabierz psa i wpadaj na Targ Śniadaniowy! Co weekend oprócz zakupów spożywczych gdzie swój raj odnajdą wegetarianie i weganie, będzie towarzyszyć inna rozrywka będąca tematem przewodnim weekendu. Warsztaty kulinarne, zajęcia z jogi czy akcje na rzecz środowiska to nie jedyne ciekawe atrakcje jakie mogą Was tam spotkać.

Slow Market

To targ kulinarny nad Wisłą, gdzie będziecie mogli spróbować potraw z całego świata. Fuzje smaków mieszają się między kuchnią orientalną, daniami wegetariańskimi oraz słodkimi przysmakami. Wszystkiego możecie spróbować, nie śpiesząc się i relaksując się na leżaczkach z owocowym drinkiem w ręku. Warto się tam wybrać aby przeżyć kulinarną podróż do odległych zakątków świata nie ruszając się z miasta. A może to właśnie wizyta na tym markecie będzie inspiracją do dalekich podróży? Slow Market jest dla Was zawsze w weekendy obok klubów Plac Zabaw i Barka.

OCH! BAZAR / BABKA do wynajęcia

Na tym bararze znajdziecie ubrania od polskich projektantów w najlepszych cenach. Akcesoria, zwiewne sukienki, skórzane buty i unikatowe bluzki – wszystkie wakacyjne must have znajdziecie na wydarzeniu, które odbędzie się 4 września, gdyż będzie to wakacyjna wyprzedaż. Szykujcie portfele, zabierajcie znajomych i łapcie najlepsze perełki tego sezonu. Impreza odbędzie się w nowym miejscu na mapie Warszawy o nazwie BABKA do wynajęcia. Oprócz wydarzeń związanych z modą w BABCE, odbywa się wiele różnych imprez np. związanych z designem, więc warto subskrybować ich profil.

Wyprzedaż garażowa

To nazwa profilu na Facebooku, który organizuje wyprzedaże garażowe. Choć impreza jest cykliczna występuje w różnych miejscach w Warszawie. Najbliższe wydarzenie odbędzie się 31 lipca na Woli przy ul. Tunelowej 2b. Czego możecie się spodziewać? Wszystkiego! Możecie zarówno rozstawić swoje stoisko z rzeczami, których dawno powinniście się pozbyć a nie są zniszczone na tyle by nie móc z nich korzystać, jak i kupić rozmaite skarby. Ten pchli targ pod chmurką to masa znudzonych ubrań, książek, zabawek jak i staroci. Na miejscu znajdziecie też oryginalne rękodzieło. Prawdziwy misz-masz, w  ktorym każdy znajdzie coś dla siebie.

Tekst: Sara Leszczyńska

Komentarze
5/5 - (1 vote)
Klarysa Marczak

Recent Posts

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

4 dni ago

Nowy album Florence + the Machine „Dance Fever” – bajka w 14 utworach

Jeden z najoryginalniejszych zespołów brytyjskich, Florence + the Machine powraca z baśnią zainspirowaną zjawiskiem tanecznej…

4 dni ago

Taco Hemingway powraca z podwójną siłą

Tak, dobrze przeczytaliście. Po ponad dwóch latach wymuszonej przerwy, Taco Hemingway powrócił na scenę. Trasa…

5 dni ago

Dlaczego kochamy krew i łzy? Fenomen true crime

Podcasty opowiadające o brutalnych morderstwach, rozczłonkowanych zwłokach i ludziach znikających w niewyjaśnionych okolicznościach na stałe…

5 dni ago

Active Noise Canceling – historia redukcji hałasu od 1933 roku…

Słuchawki z redukcją szumów są popularne od kilku lat, ale zastanówmy się, jak to działa…

5 dni ago

Co dzieje się z Aniołkami Victoria’s Secret?

Aniołki Victoria’s Secret to legendy świata mody i modelingu. Najpiękniejsze kobiety świata, o idealnych proporcjach…

6 dni ago