5 najlepszych aplikacji do edycji zdjęć

telefon w dloniach na kolorowym tle

Trudno jest ukryć fakt, że najlepsze zdjęcia, które przeglądamy na Instagramie, nie są zasługą tylko i wyłącznie filtrów proponowanych przez tę aplikację. Sklepy z aplikacjami wyposażone są w szereg programów przeznaczonych do obróbki zdjęć. Które z nich mają w swojej ofercie najbardziej rozbudowane funkcje? Sprawdźcie zestawienie pięciu najlepszych aplikacji do edycji zdjęć.

1. VSCO
Jedna z najbardziej popularnych aplikacji do edycji zdjęć zarówno dla systemu iOS jak Android. Zawiera wszystkie najważniejsze opcje, których potrzebujemy do przerobienia zdjęcia. W darmowej wersji uzyskamy dostęp do paru podstawowych filtrów. W zakładce STORE znajdziemy dodatkowe zestawy, ale za które niestety musimy zapłacić. Dużym plusem aplikacji jest to, że zdjęcia po zapisaniu zachowują wysoką jakość. Poza filtrami VSCO posiada m.in funkcję zmiany ekspozycji, temperatury barw, kontrastu, saturacji i wiele innych.

Zrzut ekranu z aplikacji VSCO cam

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zobacz również: 5 aplikacji do edycji zdjęć, których nie znasz, a powinieneś

2. ADOBE PHOTOSHOP EXPRESS
Darmowa wersja najpopularniejszego edytora graficznego — Photoshop. Aplikacja umożliwia obróbkę ręczną i automatyczną. W przeciwieństwie do programu przeznaczonego dla komputerów posiada jedynie podstawowe narzędzia edycji. Mimo to, wszystkie dostępne funkcje umożliwiają szybką i prostą modyfikację dowolnego zdjęcia. Aby uzyskać dostęp do pełnej oferty narzędzi, wymagane jest założenie konta na stronie producenta Adobe.

zrzut ekranu aplikacji mobilnej adobe photoshop

 3. RETOUCH VOGUE
Bezpłatna aplikacja stworzona z myślą o tych, którzy pragną oszlifować swoje selfie do perfekcji. Podstawowe opcje Retouch Vogue pozwalają między innymi na wybielanie zębów, usunięcie czerwonych oczu czy też wygładzenie skóry. Aplikacja jest prosta w obsłudze, dzięki czemu efekt otrzymujemy w bardzo krótkim czasie.

zrzut ekranu aplikacji retouch vogue

 4. SNAPSEED
Uznawana za najlepszą, darmową aplikację do obróbki zdjęć w wersji mobilnej. Filtry w Snapseed podzielone są na 12 kategorii. Stworzona przez firmę Google aplikacja umożliwia nie tylko edycję zdjęć JPEG, ale także DNG (Raw). Co więcej, do edycji danego zdjęcia możemy wrócić w każdej chwili. Snapseed pozwala na korektę wybranego fragmentu fotografii według naszych upodobań. Dostępny zarówno dla iOS, jak i dla Androida.

zrzut ekranu aplikacja snapseed

5. MOLDIV
Jedna z ciekawszych aplikacji, która zawiera w sobie wszystkie niezbędne funkcje do przerabiania zdjęć. Jeśli szukacie edytora, w którym poza retuszem twarzy wykonacie też kolaż zdjęć, to z pewnością posłuży wam do tego właśnie Moldiv. Aplikacja jest wyposażona w kilkadziesiąt wzorów kolaży. W swoich narzędziach posiada także dodawanie tekstu i naklejek. Warta uwagi jest też sekcja MAGAZINE, w której znajdują się gotowe layouty okładek, gdzie wystarczy wrzucić gotowe zdjęcia i stworzyć plakat bądź ulotkę.

zrzut ekranu aplikacja moldiv

Tekst: Magdalena Paszt

Czytaj również:
10 najlepszych aplikacji na Twojego smartfona
Aplikacje społecznościowe, o których istnieniu nie wiedziałeś
Nie tylko Tinder: 5 dziwnych aplikacji randkowych

2,7/5 - (8 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News