5 najbardziej perwersyjnych książek

Otwarte usta oblizujące lizaka

Mocne, odrażające i bezkompromisowe historie, które pozostawiają ślad w pamięci czytelników. Po przeczytaniu tych książek nie będziecie już tymi samymi ludźmi co wcześniej. Poznajcie 5 najbardziej perwersyjnych tytułów, przeznaczonych tylko dla osób o silnych nerwach.

1. Pauline Reage, Historia O
Kontrowersyjna, francuska powieść erotyczna opowiadająca o młodej dziewczynie wywiezionej przez swojego kochanka Rene na przedmieście Paryża. Tam staje się niewolnicą tajnego stowarzyszenia. Ubrana w suknię z gorsetem, odsłaniającą piersi i skórzaną obrożę, zostaje oddana w ręce mężczyzn, którzy mogą robić z nią, co tylko im się podoba. Historia O, została ogłoszona najbardziej skandalizującą powieścią francuską XX wieku.

Książka "Historia O" Pauline Reage

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


2. Guillaume Apollinaire, Jedenaście tysięcy pałek, czyli miłostki pewnego hospodara
Książka opowiada o przygodach arystokraty z Rumunii, którego celem przyjazdu do Paryża jest zaspokojenie swoich seksualnych potrzeb. W treści znajdziemy drastyczne opisy, które przekraczają wszelkie możliwe granice. Mord, przemoc, kazirodztwo, wyuzdanie — czyli treść, która jest w stanie doprowadzić czytelnika do skraju obrzydzenia. Jeśli macie słabe nerwy, dobrze zastanówcie się czy chcecie sięgnąć po tę pozycję.

Ksiazka "Jedenaście tysięcy pałek czyli miłotski pewnego hospodara"

3. Donatien-Alphonse-François de Sade, 120 dni Sodomy czyli szkoła libertynizmu.
Powieść autora, od którego nazwiska wywodzi się słowo sadyzm, jest jego największym dziełem życia. Akcja rozgrywa się na początku XVIII wieku. Czterech bogatych libertynów w zamku Silling, oddaje się skandalicznym orgiom seksualnym w towarzystwie czterdziestu dwóch zniewolonych osób. Książka opisana jest w formie dziennika, który obejmuje 120 dni pobytu w upiornym zamku. Perwersyjne i odrażające opisy, które nie dadzą o sobie zapomnieć żadnemu czytelnikowi.

Książka "Sto dwadzieścia dni Sodomy"

4. Bret Easton Ellis, American Psycho
Historia młodego Amerykanina, przedstawiciela pokolenia yuppie — czyli młodych ludzi, którzy w szybkim tempie rozwijają swoją karierę. Jego luksusowe życie nie sprawia mu jednak oczekiwanej satysfakcji. Dopiero zbrodnie, których dokonuje na kobietach, dają mu ostateczne spełnienie. Bohater okazuje się psychopatą i seryjnym zabójcą. Każdy aspekt morderstwa czy gwałtu opisany został tu szczegółowo, krok po kroku. Powieść ukazuje istotę zła we współczesnym świecie i skłania czytelnika do głębszych przemyśleń.

Książka "American Psycho" Bret Easton Ellis

5. Vladimir Nabokov, Lolita.
Książka uznawana za jedno z arcydzieł literatury światowej. Autor opisuje obsesję czterdziestoletniego mężczyzny na punkcie dwunastoletniej dziewczynki o imieniu Dolores. Zakochany dewiant nie może poradzić sobie ze swoim pożądaniem. Lolita przepełniona jest tematyką gwałtu, pedofilii i kazirodztwa. Autor czyni czytelników współwinnymi okrucieństw dokonywanych przez Humberta. Lektura wywołuje sprzeczne odczucia, które zbierają się między słowem miłość a przestępstwo.

Książka "Lolita" Vladimir Nabokov

Tekst: Magdalena Paszt

3/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News