5 najbardziej klimatycznych kawiarni w Warszawie ☕

Zdjęcie przedstawia kawiarnię w środku, ladę, baristkę oraz osoby siedzące w kawiarni

Uwielbiacie przesiadywać ze swoimi przyjaciółmi w kawiarniach, popijając przepyszne kawowe napoje? Jeśli jesteście już znudzeni przepełnionymi sieciowymi kafejkami, ten artykuł jest właśnie dla Was! Przygotowaliśmy zestawienie pięciu klimatycznych kawiarni w Warszawie, które z pewnością nie można określić mianem zwyczajnych.

Kawiarnie są wspaniałym miejscem na spotkania towarzyskie, ale też na samotne posiedzenie przy ciekawej książce. Wiele osób wybiera wyjście do kawiarni, aby w spokoju pouczyć się do zbliżających egzaminów, bądź popracować w otoczeniu innym niż dom, czy biuro. Ważne jest zatem to, aby kawiarni była miejscem spokojnym, idyllicznym. Niestety te najpopularniejsze, sieciowe kawiarnie nie zawsze nam to zapewniają. Mamy więc dla Was alternatywne propozycje ciekawych miejsc w stolicy, w których wypijecie aromatyczną kawę, zjecie pyszne, domowe ciasta i spędzicie miłe chwile – w towarzystwie własnej osoby, bądź przyjaciół.

Klimatyczne kawiarnie w Warszawie warte odwiedzenia

Warszawski Lukier (Hoża 5/7)

Zdjęcie wnętrza kawiarni Warszawski Lukier w stolicy

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Warszawski Lukier to bez dwóch zdań, najbardziej urokliwe miejsce na mapie Warszawy. Ta przepiękna kawiarnia zachwyca nie tylko menu, ale też wnętrzem. Znajdziecie tu najróżniejsze napoje kawowe oraz shake’i przystrojone bitą śmietaną, donutami oraz słodyczami, w zależności od tego, jaki wariant wybierzecie. Jednak to nie koniec słodkości, bo kawiarnia oferuje też szeroką gamę przepysznych ciast. Idealne miejsce na cheat-day z najlepszą przyjaciółką!

Cafe STOR (Tamka 33)

Zdjęcie fasady kawiarni STOR Cafe w Warszawie

Kawiarnia w iście paryskim stylu. Minimalistyczny, acz przytulny wystrój sprawi, że szybko tam wrócicie. Położona w klimatycznej dzielnicy Powiśle, ta mała kawiarnia nazwana STOR Cafe jest idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu przy filiżance kawy. Ponadto, w menu znajdziecie rozmaite wegańskie dania, dzięki którym nieprędko opuścicie to miejsce.

Kafka (Oboźna 3)

Zdjęcie wnętrza kawiarni Kafka w Warszawie

Kawiarnia Kafka jest położona w samym centrum Warszawy, zaraz obok Uniwersytetu Warszawskiego. W tym miejscu można nie tylko wypić pyszną kawę, ale również skorzystać z udostępnionych przez kawiarnię książek czy gier planszowych. Kafka jest popularna wśród studentów nie tylko z powodu lokalizacji, ale też dzięki przyjaznym cenom w sam raz na studencką kieszeń. Można tu również przyjść ze swoim czworonogiem, dla którego kawiarnia ma specjalne menu.

Francuska Trzydzieści (Francuska 30)

Zdjęcie kawiarni Francuska Trzydzieści w Warszawie

Kawiarnia Francuska Trzydzieści, znajdująca się na Saskiej Kępie wyróżnia się dzięki kolorowym parasolom wiszących w ogródku. Znajdziecie tu typowe francuskie wypieki z ciasta francuskiego oraz rozmaite propozycje napojów. W słoneczne dni przyjemnie jest posiedzieć w ogródku, zaś kiedy lato odejdzie, będziemy mogli zaszyć się w przytulnym wnętrzu kawiarni z ulubioną książką.

Krem (Śniadeckich 18)

Zdjęcie kawiarni Krem w Warszawie

Mimo że kawiarnia położona jest rzut beretem od Politechniki Warszawskiej, to znajduje się w bocznej uliczce, dzięki czemu nie jest tak bardzo oblegana. Klimatyczny wystrój we francuskim stylu sprawi, że na chwilę przeniesiecie się do stolicy Francji. W Kremie oprócz kawy, zjemy także pyszne śniadania i mile spędzimy leniwe, niedzielne popołudnia.

Autorka artykułu: Julia Gugniewicz

4.4/5 - (8 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News