Categories: miastomiejsca

5 najbardziej klimatycznych kawiarni do odwiedzenia w Krakowie

Nieważne, czy jesteście z Krakowa, czy tylko go odwiedzacie. Na pewno będąc tu poszukujecie wyjątkowego klimatu, z którego słynie to miasto. Macie dość typowo turystycznych kafejek i chcecie zapuścić się w prawdziwe miasto lokalsów? Oto subiektywna lista 5 najbardziej klimatycznych kawiarni w Krakowie.

Klimatyczne kawiarnie w Krakowie warte odwiedzenia

Kraków to bezkompromisowo polska stolica klimatycznych kawiarni. Na każdym kroku znajdziemy lokalną miejscówkę przepełnioną krakowską młodzieżą, ale i nie tylko. Osoby w każdym wieku przychodzą, aby popracować, odpocząć w samotności lub spotkać się z przyjaciółmi. Każdy odnajdzie się pośród aromatycznego zapachu kawy i świeżych wypieków.

ESZEWERIA (Józefa 9)

Kazimierz to artystyczna część miasta, znajdująca się w dawnej dzielnicy żydowskiej. Obecnie znajduje się tu mnóstwo vintage sklepów, barów, a także niezależnych galerii. Stare synagogi i zabytkowe kamienice nadają temu miejscu magiczny klimat, stąd też tak wiele osób codziennie odwiedza tę część Krakowa. Eszeweria oferuje całą urokliwość zamkniętą w jednym lokalu. Ciekawi ludzie, pyszna kawa, pachnące kadzidła. Dla niektórych ogromnym plusem jest także możliwość palenia w środku. Wieczór jest idealną porą na złożenie wizyty w tym nastrojowym miejscu.

BUNKIER CAFE (plac Szczepański 3a)

Bunkier Cafe to znana kawiarnio-restauracja w centrum miasta z widokiem na planty. Lokal podzielony jest na dwie strefy: palącą i niepalącą, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie miejsce. Latem całość zamienia się w otwartą altanę i ogród. Siedząc tam spotkacie klientów z każdej grupy wiekowej, od uczniów krakowskich liceów po wiekowych mieszkańców miasta grających w szachy. Zdecydowanie jest to jedno z najbardziej towarzyskich punktów na kawę. W ofercie oprócz gorących i zimnych napojów znajdziecie pyszne ciasta, obwarzanki oraz inne dania idealne na lunch.

Kompleks Tytano (Dolnych Młynów)

Od kilku lat na mapie Krakowa pojawiło się wyjątkowe miejsce stworzone na terenie dawnej fabryki papierosów. Życie tej ulicy toczy się niemalże całą dobę, a sam kompleks jest zatrzęsieniem dobrych miejscówek. Znajdziecie tutaj bary, kawiarnię, klub, restauracje, dom strachów, escape room, fryzjera, a także studio tatuażu. Nic dziwnego, że tak ogromna ilość ludzi codziennie przesiaduje w tym miejscu. Każdy zdecydowanie powinien czuć się zobowiązany do odwiedzenia TYTANO, jeżeli tylko znajduje się w tym mieście.

Ogród na dachu Kazimierza (Beera Meiselsa 17)

Kolejna pozycja na terenie krakowskiego Kazimierza. Tym razem lokal umiejscowiony w Budynku Centrum Kultury Żydowskiej, który został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich to przytulna kafejka na parterze, druga natomiast jest o wiele bardziej interesująca. Na samej górze znajduje się fragment dachu wraz z tarasem oferującym widok na piękną architekturę Kazimierza. Ogród jest perfekcyjnym miejscem dla osób szukających odrobiny spokoju i ciszy pomiędzy pyszną kawą i deserem.

Klub RE (Świętego Krzyża 4)

Niech was nie zmyli słowo klub w nazwie. Re to idealne miejsce na letnie, długie wieczory spędzone z przyjaciółmi na leżaku wśród krakowskich drzew i wiszących na nich lampek. Klimat, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Lokalizacja w centrum miasta sprawia, że z łatwością traficie do tego miejsca po skończonym zwiedzaniu, w ofercie znajdziecie mnóstwo możliwości. Szczególnie godny polecenia jest cydr.

Autorka artykułu: Natalia Czachor

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Stranger Things – najlepiej ubrani członkowie obsady

Stranger Things to popularny serial amerykański stworzony dla Netflixa. Jego fabuła zaczyna się od zaginięcia…

2 dni ago

BAPE x Minions – Minionki: wejście w streetwear

BAPE po raz kolejny uderza w świat kina. Z myślą o swoich najmłodszych odbiorcach, firma…

3 dni ago

Wielki powrót Travisa Scotta – Cactus Jack & Dior

Travis Scott wydaje się jedną z najważniejszych postaci ze świata show biznesu. Zwłaszcza jeśli mowa…

4 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Herbert George Wells

Wszyscy znają „Wehikuł czasu” i „Wojnę światów”, niewiele więc pożytku przyjdzie ze wspominania ich po…

5 dni ago

Levi’s® x Naomi Osaka w najnowszej kolaboracji

Kiedy dochodzi  do starcia mody i sportu, nie ma miejsca na przegranych. A z pewnością…

6 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Witold Gombrowicz

Warto przeszczepić co nieco z edukacyjnych obowiązków na wakacyjne przyjemności. Na przykład ponowną lekturę Gombrowicza.…

7 dni ago