5 najbardziej klimatycznych kawiarni do odwiedzenia w Krakowie

wieczór, lampki wiszące, ludzie siedzący na polu

Nieważne, czy jesteście z Krakowa, czy tylko go odwiedzacie. Na pewno będąc tu poszukujecie wyjątkowego klimatu, z którego słynie to miasto. Macie dość typowo turystycznych kafejek i chcecie zapuścić się w prawdziwe miasto lokalsów? Oto subiektywna lista 5 najbardziej klimatycznych kawiarni w Krakowie.

Kraków to bezkompromisowo polska stolica klimatycznych kawiarni. Na każdym kroku znajdziemy lokalną miejscówkę przepełnioną krakowską młodzieżą, ale i nie tylko. Osoby w każdym wieku przychodzą, aby popracować, odpocząć w samotności lub spotkać się z przyjaciółmi. Każdy odnajdzie się pośród aromatycznego zapachu kawy i świeżych wypieków.

1. ESZEWERIA (Józefa 9)

Kazimierz to artystyczna część miasta, znajdująca się w dawnej dzielnicy żydowskiej. Obecnie znajduje się tu mnóstwo vintage sklepów, barów, a także niezależnych galerii. Stare synagogi i zabytkowe kamienice nadają temu miejscu magiczny klimat, stąd też tak wiele osób codziennie odwiedza tę część Krakowa. Eszeweria oferuje całą urokliwość zamkniętą w jednym lokalu. Ciekawi ludzie, pyszna kawa, pachnące kadzidła. Dla niektórych ogromnym plusem jest także możliwość palenia w środku. Wieczór jest idealną porą na złożenie wizyty w tym nastrojowym miejscu.

2. BUNKIER CAFE (plac Szczepański 3a)

Bunkier Cafe to znana kawiarnio-restauracja w centrum miasta z widokiem na planty. Lokal podzielony jest na dwie strefy: palącą i niepalącą, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie miejsce. Latem całość zamienia się w otwartą altanę i ogród. Siedząc tam spotkacie klientów z każdej grupy wiekowej, od uczniów krakowskich liceów po wiekowych mieszkańców miasta grających w szachy. Zdecydowanie jest to jedno z najbardziej towarzyskich punktów na kawę. W ofercie oprócz gorących i zimnych napojów znajdziecie pyszne ciasta, obwarzanki oraz inne dania idealne na lunch.

3. KOMPLEKS TYTANO (Dolnych Młynów)

Od kilku lat na mapie Krakowa pojawiło się wyjątkowe miejsce stworzone na terenie dawnej fabryki papierosów. Życie tej ulicy toczy się niemalże całą dobę, a sam kompleks jest zatrzęsieniem dobrych miejscówek. Znajdziecie tutaj bary, kawiarnię, klub, restauracje, dom strachów, escape room, fryzjera, a także studio tatuażu. Nic dziwnego, że tak ogromna ilość ludzi codziennie przesiaduje w tym miejscu. Każdy zdecydowanie powinien czuć się zobowiązany do odwiedzenia TYTANO, jeżeli tylko znajduje się w tym mieście.

4. OGRÓD NA DACHU KAZIMIERZA (Beera Meiselsa 17)

Kolejna pozycja na terenie krakowskiego Kazimierza. Tym razem lokal umiejscowiony w Budynku Centrum Kultury Żydowskiej, który został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich to przytulna kafejka na parterze, druga natomiast jest o wiele bardziej interesująca. Na samej górze znajduje się fragment dachu wraz z tarasem oferującym widok na piękną architekturę Kazimierza. Ogród jest perfekcyjnym miejscem dla osób szukających odrobiny spokoju i ciszy pomiędzy pyszną kawą i deserem.

5. KLUB RE (Świętego Krzyża 4)

Niech was nie zmyli słowo klub w nazwie. Re to idealne miejsce na letnie, długie wieczory spędzone z przyjaciółmi na leżaku wśród drzew i wiszących na nich lampek. Klimat, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Lokalizacja w centrum miasta sprawia, że z łatwością traficie do tego miejsca po skończonym zwiedzaniu, w ofercie znajdziecie mnóstwo możliwości. Szczególnie godny polecenia jest cydr.

Tekst: Natalia Czachor

Komentarze
Podaj dalej