5 najbardziej klimatycznych kawiarni do odwiedzenia w Krakowie

wieczór, lampki wiszące, ludzie siedzący na polu

Nieważne, czy jesteście z Krakowa, czy tylko go odwiedzacie. Na pewno będąc tu poszukujecie wyjątkowego klimatu, z którego słynie to miasto. Macie dość typowo turystycznych kafejek i chcecie zapuścić się w prawdziwe miasto lokalsów? Oto subiektywna lista 5 najbardziej klimatycznych kawiarni w Krakowie.

Klimatyczne kawiarnie w Krakowie warte odwiedzenia

Kraków to bezkompromisowo polska stolica klimatycznych kawiarni. Na każdym kroku znajdziemy lokalną miejscówkę przepełnioną krakowską młodzieżą, ale i nie tylko. Osoby w każdym wieku przychodzą, aby popracować, odpocząć w samotności lub spotkać się z przyjaciółmi. Każdy odnajdzie się pośród aromatycznego zapachu kawy i świeżych wypieków.

ESZEWERIA (Józefa 9)Wnętrze kawiarni Eszeweria w Krakowie

Kazimierz to artystyczna część miasta, znajdująca się w dawnej dzielnicy żydowskiej. Obecnie znajduje się tu mnóstwo vintage sklepów, barów, a także niezależnych galerii. Stare synagogi i zabytkowe kamienice nadają temu miejscu magiczny klimat, stąd też tak wiele osób codziennie odwiedza tę część Krakowa. Eszeweria oferuje całą urokliwość zamkniętą w jednym lokalu. Ciekawi ludzie, pyszna kawa, pachnące kadzidła. Dla niektórych ogromnym plusem jest także możliwość palenia w środku. Wieczór jest idealną porą na złożenie wizyty w tym nastrojowym miejscu.

BUNKIER CAFE (plac Szczepański 3a)Wnętrze kawiarni Bunkier Caffe w Krakowie

Bunkier Cafe to znana kawiarnio-restauracja w centrum miasta z widokiem na planty. Lokal podzielony jest na dwie strefy: palącą i niepalącą, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie miejsce. Latem całość zamienia się w otwartą altanę i ogród. Siedząc tam spotkacie klientów z każdej grupy wiekowej, od uczniów krakowskich liceów po wiekowych mieszkańców miasta grających w szachy. Zdecydowanie jest to jedno z najbardziej towarzyskich punktów na kawę. W ofercie oprócz gorących i zimnych napojów znajdziecie pyszne ciasta, obwarzanki oraz inne dania idealne na lunch.

Kompleks Tytano (Dolnych Młynów)Kawiarnia KOMPLEKS TYTANO w Krakowie

Od kilku lat na mapie Krakowa pojawiło się wyjątkowe miejsce stworzone na terenie dawnej fabryki papierosów. Życie tej ulicy toczy się niemalże całą dobę, a sam kompleks jest zatrzęsieniem dobrych miejscówek. Znajdziecie tutaj bary, kawiarnię, klub, restauracje, dom strachów, escape room, fryzjera, a także studio tatuażu. Nic dziwnego, że tak ogromna ilość ludzi codziennie przesiaduje w tym miejscu. Każdy zdecydowanie powinien czuć się zobowiązany do odwiedzenia TYTANO, jeżeli tylko znajduje się w tym mieście.

Ogród na dachu Kazimierza (Beera Meiselsa 17)IMG 2792 5 najbardziej klimatycznych kawiarni do odwiedzenia w Krakowie

Kolejna pozycja na terenie krakowskiego Kazimierza. Tym razem lokal umiejscowiony w Budynku Centrum Kultury Żydowskiej, który został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich to przytulna kafejka na parterze, druga natomiast jest o wiele bardziej interesująca. Na samej górze znajduje się fragment dachu wraz z tarasem oferującym widok na piękną architekturę Kazimierza. Ogród jest perfekcyjnym miejscem dla osób szukających odrobiny spokoju i ciszy pomiędzy pyszną kawą i deserem.

Klub RE (Świętego Krzyża 4)Zdjęcie kawiarni Klub Re w Krakowie

Niech was nie zmyli słowo klub w nazwie. Re to idealne miejsce na letnie, długie wieczory spędzone z przyjaciółmi na leżaku wśród krakowskich drzew i wiszących na nich lampek. Klimat, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Lokalizacja w centrum miasta sprawia, że z łatwością traficie do tego miejsca po skończonym zwiedzaniu, w ofercie znajdziecie mnóstwo możliwości. Szczególnie godny polecenia jest cydr.

Autorka artykułu: Natalia Czachor

Rate this post