5 modelek, które podbijają nie tylko wybiegi, ale także YouTube

Dwie śmiejące się do obiektywu dziewczyny

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu mówiono, że miano czwartej władzy należy się prasie. Później była to telewizja. Teraz spośród wszystkich środków masowego przekazu, ten tytuł najbardziej przysługuje internetowi.

To miejsce, w którym znajdują się wszystkie informacje z całego świata. Posty, artykuły, magazyny i książki. To tu magazynowane są nasze ulubione filmy i muzyka. Tu robimy zakupy, dzielimy się opiniami na różne tematy, a nawet — zarabiamy. Internet to miejsce, w którym toczy się życie i rozpoczynają się wielkie kariery. No właśnie — kariera.

Tych kobiet prawdopodobnie nie trzeba przedstawiać — w szczególności miłośnikom mody. Piękne, silne, niezależne, z pasją. Co łączy je oprócz wybiegów? YouTube. Oto gwiazdy światowego modelingu, które poszły o krok dalej i postanowiły poszerzyć swoje działalności internetowe.

1. Rosie Huntington – Whiteley

Brytyjska modelka, która w swoim portfolio ma współpracę z takimi markami, jak Givenchy, Balmain, Louis Vuitton czy Victoria`s Secret. Jej kanał to integralna część platformy Rose Inc. – strony internetowej dotyczącej mody i urody założonej przez Modelkę. W ramach Rose Inc. organizowane są również warsztaty z wybitnymi specjalistami z branży beauty. Na jej kanale znajdziemy urodowe tutoriale wykonywane przez najlepszych makijażystów i stylistów fryzur oraz rozmowy z ciekawymi ludźmi z branży mody.

2. Romee Strijd

Ta pochodząca z Holandii modelka w ciągu roku zgromadziła ponad 800 tysięcy subskrybentów. Brała udział w pokazach między innymi Balmain, Prada, Yves Saint Laurent czy Off-White. Od kilku lat jest także aniołkiem Victoria’s Secret. Na swoim kanale publikuje vlogi z zagranicznych podróży, kulisy pokazów i tygodni mody oraz urywki ze swojego codziennego życia.

3. Josephine Skriver i Jasmine Tookes

To przyjaciółki grające w jednej drużynie z Romee Strijd. Obie jakiś czas temu nawiązały współpracę z marką Victoria’s Secret i podpisały anielski kontrakt. Od niedawna możemy je oglądać również na platformie Youtube. Ich kanał istnieje dopiero od dwóch miesięcy, a do tej pory ukazało się na nim 8 filmików. Są to między innymi materiały dotyczące treningów, vlogi ze wspólnych wakacji czy popularny w sieci mukbang.

4. Sanne Vloet

To jeden z najbardziej obfitych w treści kanałów w całym zestawieniu. Holenderska modelka stworzyła i opublikowała już niemal sto filmików. Jej kontent jest bardzo zróżnicowany choć oscyluje wokół materiałów stricte lifestylowych. Sanne pokazuje jak wygląda życie modelki w Nowym Jorku – od śniadania przez udział w New York Fashion Week po szalone i egzotyczne wakacje.

5. Karlie Kloss

Ta pochodząca ze Stanów Zjednoczonych 26-letnia modelka to prawdziwa kobieta — orkiestra. Brała udział w pokazach mody najsłynniejszych marek modowych takich jak Dior, Chanel, Mugler, Balmain czy Victoria` s Secret. Poza modelingiem jej pasją jest również… programowanie. W 2015 roku brała czynny udział w uruchomieniu szkoły programowania dla dziewcząt. Posiada również własną markę ciastek. Jej kanał istnieje już prawie 4 lata. Publikuje treści o tematyce lifestyle`owej.

Tekst: Natalia Kopańska

Rate this post