5 filmów od oglądania których pocieknie wam ślinka

Kobieta gotująca przy kuchni

Przed rozpoczęciem seansu zamówcie lub zróbcie sobie sporo jedzenia, bo bez tego możecie nie przetrwać oglądania tych produkcji. Poniższe zestawienie to prawdziwa uczta i wędrówka w poszukiwaniu najciekawszych smaków świata!

1. Kwiat wiśni i czerwona fasola

Naszą podróż zaczniemy od Japonii, w której pewien sprzedawca dorayaków odkryje nowy, wspaniały smak dzięki starszej pani. Początek ich współpracy jest trudny, jednak Sentaro szybko odkrywa geniusz Tokue zaklęty w jej paście z czerwonej fasoli.

2. Smak curry

Ostatni Azjatycki punkt na naszej mapie to aromatyczne Indie, gdzie przez pomyłkę losy wdowca oraz młodej mężatki splatają się ze sobą. W ten sposób zaczyna się pełna smaku historia miłosna.

3. Julie i Julia

Może to banalne, ale za oceanem czeka na nas prawdziwa pasjonatka francuskiej kuchni. Julie stawia sobie wyzwanie i postanawia odtworzyć w rok wszystkie przepisy z książki swojej kulinarnej idolki Julii, a wszystkie swoje doświadczenia spisuje na blogu.

4. Podróż na sto stóp

Przenosimy się do Francji, w której hinduska rodzina otwiera restaurację naprzeciwko miejsca, które posiada prestiżową gwiazdkę Michelin.

Chef’s Table

Na koniec mam dla Was serial, w którym znajdziecie różne zakątki świata. Wiem, zestawienie miało składać się z filmów, ale nie mogłam się oprzeć. Chef’s Table to prawdziwa rozkosz dla oka i podniebienia. W końcu nie codziennie można obserwowań pracę najlepszych szefów kuchni na świecie!

Tekst: Zuzanna Piontke

Rate this post