5 eksperymentów muzycznych

#1 BIRDY NAM NAM

W skład tego francuskiego zespołu wchodzą: Crazy-B, DJ Pone, DJ Need, i Little Mike. Oni nie odtwarzają utworów na gramofonach, oni ją na gramofonach tworzą! Przygotuj się na mieszankę takich gatunków jak: turntablism, downtempo i hip hop.

#2 TUNE YEARDS

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Pod tym pseudonimem skrywa się Merrill Garbus. Wokalistka z Oakland sprawnie łączy stare (blues, folk) z nowym (hip hop, groove). W centrum uwagi każdego utworu jest jej mocny, niekiedy mroczny, innym razem chropowaty, jeszcze innym zupełnie gładki, głos.

#3 DANNY BROWN

Detroit może i  jest miastem wymarłym, ale w dalszym ciągu wie jak tworzyć dobre brzmienia. Danny Brown, a właściwie Daniel Dewan Sewell zapisuje najlepsze karty muzycznej historii hip hopu w wersji hard.

#4 ANTI-POP CONSORTIUM

Grupa powstała w 1997. Po wydaniu dwóch albumów oraz 5 latach wspólnego tworzenia i koncertowania, w 2002 postanowiła zawiesić działalność ze względu na pojawiające się pomiędzy członkami składu różnice. Trzeba było kolejnych pięciu lat, żeby zatęsknili za sobą i wrócili do składu. W 2009 wydali krążek „Fluorescent Black”, który od największych redaktorów poczytnych muzycznych magazynów dostał 5/5gwiazdek.

#5 OH NO

Może nie wyssał rapu z mlekiem matki, ale dorastał mając go na wyciągnięcie reki. Żyjąc u boku wirtuoza hip hopu (brat Madlib), przedstawiciela soulu lat 70tych (ojciec Otis Jackson) i renomowanego trębacza jazzowego (wujek Jon Faddis) w pewnym momencie stało się jasne, że Oh No! prędzej czy późnij dołączy do muzycznego świata.

Tekst | Anna Wawszkiewicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News