Categories: artdesign

5 designerskich dodatków do kawy, które musisz mieć

Wstajesz rano i łapiesz w biegu saszetkę 3w1, a w najlepszym wypadku serwujesz sobie rozpuszczalną zalewajkę z promocji?  Możesz robić to lepiej. Jak? Zobaczcie listę designerskich dodatków do kawy, z których obsługą poradzą sobie nie tylko zawodowi bariści.

  1. Chemex

Wygląda jak wazon na kwiaty, choć oczywiście wcale nim nie jest. Grywa za to w filmach. Korzysta z niego m.in. sam James Bond. To jedna z najpopularniejszych ostatnio metod parzenia kawy. Do środka wkładasz papierowy filtr, wsypujesz zmieloną kawę i powoli zalewasz kawę. Ciekawostka: Chemex można znaleźć w Musem of Modern Art w Nowym Jorku, gdzie jest jednym z eksponatów.

2.  Aeropress

Trochę wyższa szkoła jazdy, ale wciąż do opanowania. Alan Adler, twórca marki Aerobie, produkującej latające dyski, stworzył taką właśnie przenośną zabawkę do parzenia kawy. Jak to działa? Oto instrukcja! Informacja dla lubiących rywalizację: na świecie organizowane są regionalne mistrzowska Aeropress, a zwycięzca wyjeżdża parzyć kawę na Mistrzostwach Świata. Do dzieła!

 3. KeepCup

Kubek na kawę, który dodatkowo jest eko. Do jego produkcji wykorzystuje się tyle plastku, ile jest w 20 jednorazowych kubeczkach. Nie zawiera BPA, nie parzy w ręce, jest szczelny i wystarcza na całe lata. Podziękowania za stworzenie KeepCup powinny trafić do pewnej rodziny z Australii, która przerażona liczbą papierowych kubków po kawie na wysypiskach, postanowiła opatentować swój kolorowy kubek.

4. Syfon

Nawet jeśli w szkole chętniej niż na chemię szliście na cheesburgera i frytki, poradzicie sobie z obsługą syfonu. Wygląda trochę jak gadżet skradziony z laboratorium początkującego alchemika (albo jak z przyczepy w „Breaking Bad”), ale ma zdecydowanie bardziej bezpiecznie zastosowanie. Podgrzewamy wodę w dolnym naczyniu, ta przedostaje się do góry (co sponsorują procesy chemiczno-fizyczne), dodajemy kawę, mieszamy i czekamy minutę. Po tym czasie zabieramy płomień, by całość mogła zacząć przesączać się na papierowy fitr. I już!

5. Opakowanie na kawę

Idziesz do sklepu i wydaje ci się, że kawy różnią się tylko rozmiarem opakowania, bo wszystkie są ciemne, a najczęściej po prostu brązowe? No właśnie. Na rynku zmienia się właśnie myślenie o opakowaniach na kawę, które stają się kolorowe i mają zabawne nadruki. A przede wszystkim: bardziej rozbudowane etykiety, zawierające informacje o profilu smakowym, dacie palenia, pochodzeniu, zbiorach, odmianie ziaren czy metodach parzenia. O to chodzi! Myśmy trafili ostatnio na torebkę z żyrafą od i chcemy więcej takich torebek.

Wszystkie akcesoria opisane w tekście znajdziecie w sklepie Coffedesk.pl 

Tekst: Paulina Kaczmarczyk

 

Komentarze
5/5 - (4 votes)
Klarysa Marczak

Recent Posts

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

1 godzinę ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

17 godzin ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

2 dni ago

Przegryw – poznaj 5 największych przegrywów w historii

Przegryw jest szerokim pojęciem. Według Słownika Miejskiego Slangu jest to ,,osoba, która przegrywa życie, nie…

3 dni ago

thea wang – urokliwa debiutantka na norweskiej scenie muzycznej!

9 września 2022 roku dzięki wszystkim serwisom streamingowym światło nocne ujrzał piękny album „While He…

4 dni ago

Książki, które zmieniają życie czytelnika na lepsze

Świat bez książek nie mógłby właściwie istnieć, co doskonale wiedzą miłośnicy literatury. Wykreowane w nich…

5 dni ago