4 sposoby jak otworzyć butelkę wina, gdy nie macie korkociągu

Dwa kieliszki do wina

Wino, można spokojnie powiedzieć, że to prawdziwy napój bogów, szczególnie po długim i męczącym dniu w pracy. Czy zdarzyła Wam się kiedyś sytuacja, że co prawda zostaliście szczęśliwymi posiadaczami butelki tego nektaru, ale… korkociąg się zagubił?

Jest kilka sposobów na odkorkowanie butelki bez użycia korkociągu. Pewnie każdy z Was kiedyś jakąś metodę testował, z różnym skutkiem. Nie polecamy wbijania na siłę korka do środka butelki, bo może się to skończyć winem wszędzie, tylko nie w kieliszku. Są jednak 4 metody, które podobno pozwolą na bezpiecznie rozpieczętowanie butelki.

1. Otwórz butelkę, używając zapalniczki. Zapalniczki? Jak to? Przecież to nie kapsel od butelki z piwem! No nie, to prawda. Znawcy radzą ogrzewać szyjkę butelki płomieniem z zapalniczki, równocześnie obracając ją dookoła własnej osi. Ciepło tworzące się dookoła powinno spowodować rozprężenie powietrza, a to z kolei, ułatwi wydostanie się korka z butelki.

2. Druga metoda jest zdecydowanie przeznaczona dla osób będących w środku remontu lub innej przeprowadzki. Do szczęścia potrzebujecie długiego wkrętu, który za pomocą śrubokrętu wkręcicie w środek korka i podobnie jak działa korkociąg, przy pomocy widelca możecie wyciągnąć korek!

Czytaj również: Lampka czerwonego wina daje efekty jak godzina na siłowni?

3. Trzecia metoda brzmi nieco dziwacznie. Potrzebny będzie do niej but. Wkładacie butelkę do buta i uderzacie butem w ścianę. Prędzej czy później korek powinien zacząć się wysuwać.

4. Czwarta metoda jest dla tych, którzy nie mają ani wkrętu, ani śrubokrętu, ale mają widelec. Po prostu wbijacie widelec w korek i wyciągacie korek nabity na widelec.

A Wy, macie jakieś inne sprawdzone sposoby na odkorkowywanie wina bez korkociągu? Napiszcie! Zaś dla niedowiarków w dziedzinie powyższych 4 metod, dołączamy wideo, które obrazkowo pokaże Wam jak dana metoda wygląda!

4/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News