Categories: trendyviral

Modowa bitwa na żarcie

Moda na jedzenie nie brzmi zbyt nowocześnie, prawda? Faktem jest, że zaczęła się już dawno temu, przenosząc wzory z pizzą czy hamburgerem na T-shirty i bluzy. Motyw ten jest ciągle kultywowany i spotkać go można w prawie każdej sieciówce. Kto jednak powiedział, że nie można eksperymentować? Czym więc projektanci zaskoczyli nas tym razem?

Dwójka projektantów, określająca swoją firmę nazwą Fruitmilk, wprowadziła na rynek modowy coś zupełnie świeżego i interesującego, a mianowicie przeniosła wzory ze szkolnych bitew na jedzenie prosto z amerykańskich stołówek na swoje ubrania. Brzmi dziwacznie? Być może, jednak powstała już cała kolekcja w tym stylu. Kelynn Smith i Pauline Shaw, zapytane skąd właściwie wziął się pomysł na tak szalone przedsięwzięcie, tłumaczą, że ich inspiracje pochodziły z japońskich wybiegów mody, ceramiki i wnętrz z lat siedemdziesiątych. Współpracowały także z Desiree Klein, projektantką, gdzie ich modelki barwiły własne ubrania owocami. Dziewczyny posiadają swój sklep zarówno online jak i w formie fizycznej. Skąd jednak to dobrane powiązanie pomiędzy jedzeniem, modą i sztuką w ich pracy? Wszystko zależy od prezentacji.

Jedzenie jest integralną częścią naszego społeczeństwa, nie tylko dlatego, że jest głównym składnikiem życia, ale staje się powoli fenomenem, wystarczy spojrzeć chociażby na to przez pryzmat social media. Na Instagramie i wielu innych stronach dominują zdjęcia z jedzeniem, szefowie kuchni są o wiele bardziej popularni niż kiedyś, a przeglądając strony z interesującymi nas eventami, sprawdzamy, czy dostępne będą na nich jakieś smakołyki.

Projektantki obecnie prezentują swoją linię ”Shampoo Ginger” dla Desiree Klein SS16, która właściwie stała się ich ulubioną. Wspominają, że przy tworzeniu ubrań miały mnóstwo zabawy, wszędzie było pełno jedzenia, a efekt wyszedł niesamowity. Warto wspomnieć, że robiły to wszystko na żywych modelkach, ponieważ prezentacja ich kolekcji odbywała się w formie live performance, gdzie zaproszeni goście również mogli dołączyć się do zabawy.

tekst | Nicole Szczekocka

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

3 dni ago

Nowy album Florence + the Machine „Dance Fever” – bajka w 14 utworach

Jeden z najoryginalniejszych zespołów brytyjskich, Florence + the Machine powraca z baśnią zainspirowaną zjawiskiem tanecznej…

3 dni ago

Taco Hemingway powraca z podwójną siłą

Tak, dobrze przeczytaliście. Po ponad dwóch latach wymuszonej przerwy, Taco Hemingway powrócił na scenę. Trasa…

4 dni ago

Dlaczego kochamy krew i łzy? Fenomen true crime

Podcasty opowiadające o brutalnych morderstwach, rozczłonkowanych zwłokach i ludziach znikających w niewyjaśnionych okolicznościach na stałe…

4 dni ago

Active Noise Canceling – historia redukcji hałasu od 1933 roku…

Słuchawki z redukcją szumów są popularne od kilku lat, ale zastanówmy się, jak to działa…

5 dni ago

Co dzieje się z Aniołkami Victoria’s Secret?

Aniołki Victoria’s Secret to legendy świata mody i modelingu. Najpiękniejsze kobiety świata, o idealnych proporcjach…

5 dni ago