Za co powinniśmy być wdzięczni?

Na co dzień ich nie zauważamy. Przechodzimy obok obojetnie, nie przywiązując do większej wagi. Rzeczy, o których znaczeniu często nawet nie zdajemy sobie sprawy, a ich ogromną wartość zauważamy dopiero wtedy, gdy ich nie ma.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co by było, gdyby w twoim mieszkaniu nie było gniazdka elektrycznego? Odpowiedź najprawdopodobniej brzmi: „nie“, bo po co zastanawiać się nad istnieniem małego kwadratowego kontaktu, który na co dzień służy jedynie do włożenia w  niego wtyczki? I w tym cały szkopuł! Niby taka mała rzecz, a życie bez niej byłoby o wiele trudniejsze!

Sprawa ma się podobnie z kodem kreskowym. Czy wyobrażasz sobie kolejki ciągnące się przez pół sklepu, w momencie gdy sfrustrowana kasjerka wbijałaby rzędy cyferek na kasę fiskalną? Brzmi jak koszmar.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Na blogu o zabawnej nazwie “Be Grateful For Toilet Paper” znajdziemy zbiór prostych grafik, zwracających uwagę na  rzeczy, obiekty czy detale obecne w codziennym życiu, które wiele nam ułatwiają i które trzeba docenić.

Oto kilka z rzeczy, za które według mnie warto być wdzięcznym, niektóre pozorne, inne mniej. Co byście dodali?

 1

2

3

4

5

6

Po więcej inspirujących ilustracji zajrzyjcie na stronę: www.begratefulfortoiletpaper.tumblr.com

tekst | Paulina Grzmil

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News