30 zdjęć udowadniających, że niepełnosprawność nie wyklucza ze świata sztuki

Mikaël Theimer przez ostatni rok poznawał i fotografował pracę firm oraz organizacji non-profit zajmujących się tworzeniem sztuk performatywnych.

Podczas swojej pracy Mikaël Theimer spotkał wielu profesjonalnych tancerzy żyjących z różnymi formami niepełnosprawności oraz zawodowych aktorów z wadami intelektualnymi. Spotkał nawet zespół złożony z mężczyzn, którzy do dziś są bezdomni. Ludzi, którzy korzystali z mocy sztuki i teatru, by ponownie nauczyć się komunikacji po przebytym udarze. Tancerzy wykorzystujących sztukę do budowania więzi z pacjentami chorymi na Alzheimera. Perkusistów z zespołem Downa.

Lista jest naprawdę długa, a małą namiastkę tego znajdziecie poniżej. Jedno jest pewne: artyści ci podważają granice sztuk performatywnych, redefiniują estetykę. Robią to na marginesie świata sztuki, ponieważ wciąż trudno zaakceptować różnicę w ramach normy. Więcej prac Mikaël Theimer znajdzie tutaj.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News