30 szczerych ilustracji Johna Holcrofta, pokazujących absurd współczesnego świata

Ilustracja przedstawiajaca dziecko w automacie z przekaskami

Kruchość systemu, brak stabilizacji, pasja, która zmienia się w torturę. John Holcroft swoimi ilustracjami pokazuje wszystko, co jest nie tak z naszym społeczeństwem.

Holcroft tworząc swoje ilustracje czerpie inspiracje z plakatów z lat 50. tworzonych metodą sitodruku. A tym, co martwi artystę najbardziej jest nasze uzależnienie od technologii, które niekiedy przybiera rozmiary prawdziwej obsesji. Ale również fakt, że żyjemy w czasach, gdzie standardy rozrywki definiuje YouTube, a młodzi ludzie obserwują bezmyślnie bzdury innych, którzy po prostu chcą być sławni.

Niektórzy ludzie są bardzo łatwowierni, jeśli chodzi o informacje pojawiające się w sieci i dotyczy to wielu kwestii. Nie mamy potrzeby poznawania faktów, wystarczą nam tabloidy i social media – mówi artysta.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wytykając jednak błędy społeczeństwu, artysta stara się nie poruszać tematów religijnych, ani innych, które mogłyby znacząco urazić określoną grupę społeczną.

Chcę, żeby na nowo stali się ciekawi świata, nie chcę ich odstraszać, obrażając. Przekonajcie się sami!

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News