3. Edycja Targów SLOW FASHION

Slow Fashion jako projekt targowy na dobre zadomowiło się w kalendarzu modowym Warszawy, a jako idea zatacza coraz szersze kręgi w Polsce. Dokładnie w pierwszy i drugi dzień kalendarzowej wiosny odbędzie się już trzecia edycja spotkania z polską modą niezależną właśnie pod hasłem #WIOSNA. W ramach Slow Fashion zaprezentuje się niemal 200 polskich projektantów odzieży, biżuterii i dodatków, którym bliska jest myśl “slow”.

“Wybieraj z głową i wiedz, co na sobie nosisz” jako hasło przewodnie przyświeca Targom Slow Fashion od samego początku. Od tego czasu do dziś w ciągu niespełna 12 miesięcy projekt ten zyskał ogromną popularność i stał się jednym najważniejszych wydarzeń polskiej mody. Selekcja wystawców według unikalnego połączenia mody popularnej i awangardy, krótkich autorskich serii i racjonalnego podejścia do produkcji odzieży to wyróżnik Slow Fashion. Nadchodząca odsłona ponownie zagości na Stadionie Narodowym, tym razem w najbardziej prestiżowej z jego przestrzeni, tzw. Galerii Głównej. Hasło #WIOSNA i nieprzypadkowo wybrana data targów mają za zadanie podkreślać formułę świeżości, młodości i nowych odkryć, jakie niesie ze sobą polska moda.

SF_poster2-01

Czego można się spodziewać po trzeciej edycji Targów Slow Fashion? Pojawi się na nich niemal 200 marek odzieżowych, biżuteryjnych i innych oferujących rozmaite dodatki. Strefa sprzedażowa zostanie podzielona na sekcje Casual, Elegance, Street, Kids, a przed Stadionem ustawią się foodtrucki Żarcia Na Kółkach ze zdrowym i ciekawym menu. Organizator ponadto zapewnia mobilne punkty płatności kartą, strefę chill wypełnioną muzyką, atrakcje dla dzieci w bezpłatnej Strefie Zabaw i Warsztatów z opieka i animacją oraz bar. Ambasadorką Targów Slow Fashion została zjawiskowa artystka, piosenkarka, prywatnie młoda mama, która już wkrótce wyda książkę dla dzieci – Ifi Ude, swoim wizerunkiem będzie wzmacniać komunikację trendu 'slow’ w Polsce i promować lokalne wybory w codziennym życiu.

Slow Fashion podjęło ponowną współpracę z Fundacją Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu La Strada – każdy z odwiedzających kupując bilet wstępu przekazuje w jego ramach cegiełkę wsparcia na cele statutowe tej organizacji. Tym samym Slow Fashion podkreśla przekonanie o tym, jak ważne są zakupy z czystym sumieniem. Ambasadorka La Strady – aktorka Anna Cieślak również aktywnie angażuje się w kooperację z projektem. Wspólne działania Slow Fashion i La Strady mają na celu propagowanie przekonania, że dobrze i modnie można ubrać się u rodzimych projektantów nie narażając się na wielkie nakłady finansowe i wspierając lokalną produkcję odzieży.

 

Sponsorem Targów Slow Fashion jest marka ŠKODA.

Partnerami Targów Slow Fashion są:

SumUp, La Strada, Żarcie Na Kółkach, D’VISION, Spark Park.

Druga edycja Targów Slow Fashion:

Data: 21 i 22 marca 2014 r.

Miejsce: Stadion Narodowy w Warszawie

Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00

Na miejscu bankomat, płatności kartą i bezpieczne strefy wi-fi

Bilety: 10 zł / 2 dni (dzieci i młodzież do lat 16 – wstęp bezpłatny)

Część dochodu ze sprzedaży biletów zostanie przekazana Fundacji La Strada.

 

 

Rate this post