29-letnia artystka stworzyła serię „porcelanowej broni”, by pokazać, co znaczy być kobietą

Helena Hauss to francuska artystka, do tej pory znana głównie ze swych szczegółowych rysunków wykonywanych długopisem. Teraz kobieta postanowiła dołączyć do swojego portfolio rzeźby.

Jak sama mówi, tkwiło w niej kilka rzeczy, które wiedziała, że nie dadzą się wyrazić za pomocą rysunku. Dlatego wyszła poza swoją strefę komfortu, tworząc rzeczywiste przedmioty.

Swój najnowszy projekt zatytułowała Hell Hath no Fury. Porcelanowe przedmioty reprezentują wewnętrzną siłę i wściekłość związaną z byciem kobietą, w przeciwieństwie do często nadawanej łatce delikatności.

Oferta pracy w HIRO

Lubisz tematy związane z muzyką, filmem, modą i chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Kobiety były wielokrotnie identyfikowane jako słabsza płeć, ofiary. Zbyt często kobiety są określane jako kruche i delikatne. Ten projekt jest wyrazem tych kontrastujących subtelności, które towarzyszą kobiecości. Porcelanowa broń jest symbolem wewnętrznej siły, wściekłości, upodmiotowienia – powiedziała artystka.

Mimo że rzeźby wyglądają delikatnie, jak cenne porcelanowe przedmioty poustawianie na regałach, w rzeczywistości są bardzo solidne i zostały wykonane z poliuretanu. Wygląda jak porcelana, ale w rzeczywistości to bardzo solidny materiał.

Chciałam użyć czegoś mocnego, coś, czego nie można łatwo niszczyć. To także metafora mojego przesłania. Coś, co wygląda jak porcelana, ale nią nie jest – wyjaśnia kobieta.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News