24 godziny muzyki elektronicznej, czyli festiwal L’tronica w Łodzi

Dłonie Dja przy konsoli

Już za tydzień odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla fanów techno i muzyki eksperymentalnej. Impreza, która zacznie się w sobotę o 10:00 rano, a skończy się w niedzielę o 10:00.

L’tronica to w przede wszystkim próba połączenia dwóch podobnych, a jednak dość odległych od siebie światów, ambitnej elektronicznej muzyki tanecznej i współczesnej muzyki eksperymentalnej.

Główną atrakcją wydarzenia mają być dwie wiodące indoor’owe sceny, Blue oraz Orange. Niebieską reprezentują gwiazdy muzyki techno, między innymi Shifted, Xosar czy Alexander Kowalski jako d_func.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Pomarańczowa scena podzielona jest na dwie części. Pierwsza, eksperymentalna część, której start planujemy na późne popołudnie, to postacie takie jak  CoH, Thomas Ankersmit czy Robert Piotrowicz, druga część programu sceny Orange to polscy producenci i DJ’e. Wśród nich znajdziemy Dtkka, VTSS czy FOQL.

Poza dwiema scenami wypełnionymi headlinerami, na festiwalu oddech będzie można złapać na zewnętrznej scenie prezentującej czołówkę łódzkiej sceny klubowej.

L’tronica to również przegląd filmów dokumentalnych prezentujących historię kultury klubowej oraz rozwój muzyki elektronicznej zarówno w nurcie popularnym, jak i w sztuce i muzyce klasycznej.

Całości dopełnią prezentacje niezależnych polskich wytwórni płytowych: Skylark Records, Bocian Records, Requiem Records, BDTA Records i innych.

Imprezą towarzyszącą festiwalowi będzie Sonic Art Symposium, podczas którego m.in. prezentować się będą inne polskie festiwale o podobnej tematyce. Będzie można również wziąć udział w warsztatach z budowy modularnych syntezatorów.

Impreza odbywać się będzie w Łodzi, na terenie zakładów WI-MA, przez 24 godziny. Start w sobotę, 7 października o godzinie 10.00 rano a koniec o 10.00 w niedzielę.

Bilety na Festiwal L’tronica można zakupić za pomocą aplikacji Going lub na miejscu przed festiwalem. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

banner FP 24 godziny muzyki elektronicznej, czyli festiwal L'tronica w Łodzi

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News