21 x Nowy Jork: Smolne Kino z „miastem, które nie śpi” w tle

Człowiek siedzący na stacji metra z twarzą zasłoniętą przez barierkę

Smolne kino wraca z trzecim filmowym spotkaniem! Już 7 marca będziecie mogli obejrzeć film 21 x Nowy Jork oraz wziąć udział w spotkaniu z reżyserem, Piotrem Stasikiem.

21 x Nowy Jork to odrobinę transowy, poetycki dokument dotyczący Nowego Jorku. Poprzez historie opowiedziane reżyserowi przez osoby spotkane w metrze poznajemy zupełnie inny wymiar miasta, które nigdy nie śpi. To raczej autorska opowieść o uczuciach niż typowy dokument. Z wielkomiejskiego szumu Stasik wyłowił pełne tęsknoty opowieści o lepszym życiu, nowych związkach, potrzebie bliskości. Razem złożyły się na przerażająco smutną, ale i piękną filmową pocztówkę.

Ważnym aspektem filmu jest muzyka, która nadaje rytm całości. Pozwala wciągać się jeszcze mocniej, wprowadza w trans, nadając charakter montażu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


21 x Nowy Jork był filmem otwarcia 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Od czasu swojej premiery zebrał wiele nagród, wyróżnień i nominacji – m.in na Krakowskim Festiwalu Filmowym – Doc Lab Poland, Docs Against Gravity Film Festival, Europejska Nagroda Filmowa (dawniej “Felix”) czy Sopot Film Festival.

Piotr Stasik jest reżyserem filmów dokumentalnych i animatorem kultury. Za krótkometrażowy Koniec lata otrzymał nagrody festiwali w Wiesbaden i Perm oraz Złotą Żabę festiwalu Camerimage, zaś jego Dziennik z podróży nagradzano w Kijowie, Krakowie i Łagowie. Wśród jego filmografii znajduje się 11 tytułów. Rozmowę poprowadzi Marcin Radomski – dziennikarz i krytyk filmowy.

Start wieczoru o godzinie 19:30, wstęp: 10 PLN. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Plakat trzeciej edycji cyklu Smolne Kino

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News