20 zdjęć, które najlepiej zrozumieją osoby dorastające w latach 90.

Discman w kieszeni i okna o błędzie Windows

Nostalgia do lat 90. to prawdopodobnie jedna z tych rzeczy, która nigdy nie wyjdzie z mody. Jeśli jesteś jedną z tych osób, która dorastała lub przeżywała swoją młodość pod koniec poprzedniego tysiąclecia, dobrze wiesz, że były to czasy bezprecedensowych zmian technologicznych.

I to zmian na wielu poziomach. Dajmy na przykład muzykę. Zaczynaliśmy od kaset (które czasami trzeba było przewijać metodą ołówkową), potem przyszły płyty, a po nich czas na format .mp3. Wtedy pobieranie jednej piosenki (oczywiście niezbyt legalnie) zajmowało niemalże sto lat.

Technologia, którą dzisiejsze pokolenia przyjmują za pewnik, była doskonalona dzięki naszym doświadczeniom. Dopóki nie pojawiła sie Nokia z smsami i kultowym wężem, byliśmy przykuci do telefonów stacjonarnych. Mieliśmy coś podobnego do Netflixa, tylko najpierw musieliśmy udać się do miejsca zwanego Wypożyczalnią Kaset VHS. Nagrywaliśmy piosenki z radia, tworząc jedyne w swoim rodzaju składanki – prawie, jak playlisty na Spotify.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Patrząc wstecz, większość z tych rozwiązań technologicznych, które wówczas były dla nas przełomowymi odkryciami, teraz wydają się wręcz śmieszne. Przed Wami 20 zdjęć, które zrozumieją wszystkie 90’s kids!

Komputer stacjonarny z monitorem kineskopowym Kolorowe dyskietki Książka telefoniczna z żółtymi kartkami Gra Saper na Windows Ekran Windows Mysz z kulką na spodzie Discman w kieszeni kurtki Telefon z informacją o braku miejsca na nowe wiadomości Ekran łączenia się z internetem Ekran przedstawiający grę Windowsa pinball Menu WordArt Menu z Windowsa 97 Kaseta z wbitym ołówkiem w dziurę Pomnożne okna WIndowsa z błedem Okno infomrujące o pobieraniu pliku Męzczyzna przeglądający katalog z płytami CD Prosty rysunek przedstawiający komputer i płytę Telegazeta Program do pobierania muzyki Gry na Gameboy

4,5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News