20 faktów o Freddiem Mercury, których nie znaliście

Mężczyzna w żółtej marynarce na scenie

Film poświęcony historii zespołu Queen ma pojawić się na ekranach kin w listopadzie. W ramach oczekiwania przygotowaliśmy dla Was 20 faktów o liderze zespołu, których prawdopodobnie nie znaliście!

Brian May nie był przekonany, że uda się nagrać kawałek The Show Must Go On, szczególnie że w tamtym momencie Freddie nie mógł już chodzić. Mercury wypił kieliszek wódki i powiedział: Kurwa, zrobię to mój drogi! I nagrał wokale za jednym podejściem.

Freddie często przebierał księżną Dianę za mężczyznę, żeby ta mogła spokojnie wyjść z nimi na miasto bez bycia rozpoznaną.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Gdy ktoś go zapytał, co się kryje za utworem Bohemian Rhapsody, Mercury odpowiedział: Tak naprawdę nic, to sterta rymującego się absurdu.

Mercury na początku lat 70. był w długim związku z dziewczyną zwaną Mary Austin. Gdy zmarł, to ona dostała większość jego pieniędzy, dom i tantiemy z nagrań.

Zobacz także: Freddie Mercury i jego chłopak – unikatowe zdjęcia z lat 80.

Freddie próbował kilkukrotnie nagrać coś z Michaelem Jacksonem. Współpraca nie doszła do skutku, ponieważ Jackson cały czas przychodził do studia ze swoją lamą.

Mercury w którymś momencie życia posiadał 10 kotów i zadedykował im album Mr. Bad Guy oraz piosenkę Delilah.

Freddie miał kompleks na punkcie swoich zębów, ale nie chciał podjąć się żadnych działań ortodontycznych, ponieważ dowiedział się, że przez to może się zmienić barwa jego głosu.

Mercury sam od początku do końca stworzył logotyp Queen, a każdy z jego elementów odpowiada znakowi zodiaku członków zespołu.

Freddie Mercury przyszedł na świat, nazywając się Farrokh Bulsara. Zmienił imię i nazwisko w okolicach 1970 roku, gdy założył Queen.

Ulubionymi artystami Mercury’ego byli: Aretha Franklin i Jimi Hendrix.

Freddie napisał Crazy Little Thing Called Love w hotelowej wannie, a do pokoju sprowadził nawet pianino, żeby móc komponować.

Chociaż Mercury na scenie wydawał się Bogiem Estrady, tak naprawdę był nieśmiały i mało kiedy udzielał wywiadów.

Freddie i jego rodzina wyznawali starożytną religię zwaną zoroastarian. W obrządku tej religii odbył się także jego pogrzeb.

Po śmierci Mercury’ego jeden z gatunków żółtych kwiatów został nazwany jego imieniem.

Freddie i jego manager dali oświadczenie o jego chorobie dzień przed śmiercią artysty.

Gdy stan artysty się pogarszał, Freddie odmówił brania leków, zażywał jedynie środki przeciwbólowe.

Trumna z ciałem Mercury’ego była wnoszona do kaplicy przy utworze Arethy Franklin, do wersu: Take my hand, precious lord, you’ve got a friend.

Powstały w 1991 roku klip These are the days of our lives, pokazuje nam bardzo wychudzonego Freddiego. Artysta chciał, żeby jego ostatnie chwile zostały uwiecznione.

Zanim powstało Queen, Freddie pracował na lotnisku Heathrow.

Mother Love był ostatnim utworem, który Freddie był w fizycznym stanie nagrać.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News