20 faktów, których nie wiedzieliście o filmie „Joker”

Twarz pół klauna, pół mężczyzny

Od początku października jest jeden temat, których nie schodzi z klawiatur internautów na całym świecie. Mowa tu naturalnie o najnowszej produkcji Todda Phillipsa, czyli filmie Joker.

Odbiór filmu nie jest naturalnie jednolity. Jedni sądzą, że to film dekady, bijący na głowę wszystkie inne produkcje. Inni, że jest za mocny i nie powinien być wyświetlany. Jednak bez względu na to, jaką kto ma opinię o Jokerze, pewne jest jedno. Film przykuł uwagę całego świata.

20 ciekawostek o „Jokerze” – od legendarnego śmiechu po kultowe schody

Dzisiaj przedstawiamy wam kilka ciekawostek i faktów, których być może nie wiedzieliście o „Jokerze”, a które sprawią, że film stanie się dla was jeszcze bardziej interesujący.

1. Joaquin Phoenix, wcielający się w rolę Jokera, ćwiczył śmiech głównego bohatera, inspirując się filmami przedstawiającymi ludzi cierpiących na przypadłość zwaną patologicznym śmiechem.

2. Todd Phillips wyznał, że przed kręceniem filmu wyobrażał sobie śmiech Jokera jako doświadczenie, które jest niemalże bolesne.

3. Przygotowując się do roli, Phoenix musiał przejść na restrykcyjną dietę, zrzucając 23,6 kilograma.

4. Joker znalazł się na liście TOP 10 najwyżej ocenianych filmów wszechczasów według Imdb.

5. Scena przedstawiająca taniec Jokera w łazience była wynikiem spontanicznego pomysłu. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: Todd Phillips ujawnił, że jedna z kluczowych scen „Jokera” miała wyglądać zupełnie inaczej.

6. Istnieją co najmniej 3 różne śmiechy Jokera, nazwane kolejno: Affliction, One Of The Guys i Authentic Joy.

7. Akcja filmu toczy się w 1981 roku, by utrzymać film z dala od bieżących wydarzeń w uniwersum DC.

8. Przygotowując się do roli Jokera, Phoenix przestudiował ruchy kultowych gwiazd niemego kina, jak Buster Keaton, czy Ray Bolger.

9. Joker był inspirowany między innymi niemym filmem Człowiek, który się śmieje.

10. Wielu aktorów wcielających się uprzednio w rolę Jokera twierdzi, że musiało się zmagać ze sporym obciążeniem psychicznym. Phoenix jednak zaprzecza, by rola wywarła wpływ na jego zdrowie.

11. Sposób, w jaki Joaquin Phoenix biegnie w filmie został nazwany Biegiem Arthura.

12. Schody, na których odbyła się jedna z tańczonych scen jest teraz kultowym obiektem na Mapach Google, a fani umieścili je w kategorii miejsca kultu religijnego.

13. Fabuła filmu, w tym nieudany występ stand-upowy została oparta na komiksie Batman: Zabójczy żart.

14. W prawdziwym życiu, filmowy szpital Arkham to tak naprawdę budynek należący do Armii Brooklyńskiej.

15. Phillips poprosił kompozytorkę Hildurę Guðnadóttirę o stworzenie muzyki do filmu bez znajomości scenariusza, co jest rzadką praktyką.

16. Słynne schody Jokera znajdują się na Bronksie, między ulicami Anderson i Shakespeare Ave.

17. Phoenix przyznał, że przygotowując się do roli, nie inspirował się poprzednimi kreacjami postaci Jokera.

18. Pornhub ujawnił, że od dnia premiery filmu, ludzie zaczęli zdecydowanie częściej wyszukiwać filmów pornograficznych z motywem Jokera. Więcej przeczytacie tutaj.

19. Jeśli obejrzycie kilka filmów zza kulis, przekonacie się, że kilka scen zostało wyciętych z finalnej wersji filmu.

20. Tytuł filmu został najpierw nagrany analogowo, a następnie został przeniesiony do cyfrowego świata, by osiągnąc efekt ziarnistego filmu vintage.

Komentarze
Rate this post