16-letnia eko-aktywistka została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla

Nastolatka z banerem na proteście

Ma raptem 16 lat, ale zdziałała dla środowiska więcej niż niejeden dorosły.

Trzech norweskich prawodawców nominowało nastolatkę Gretę Thunberg do Pokojowej Nagrody Nobla za jej wkład w liczne kampanie wspierające ochronę środowiska. Freddy Andre Oevstegaard i dwaj inni członkowie Socjalistycznej Partii Lewicy są zdania, że masowy ruch zainicjowany przez Gretę jest bardzo ważnym wkładem w kwestie pokoju na świecie.

Wszystko zaczęło się od zachęcania rówieśników do dołączania do protestów klimatycznych, postulujących szybsze działania w kwestii zmian klimatu. Jej działania okazały się na tyle skuteczne, że do protestów zaczęła dołączać też młodzież z innych europejskich krajów organizując kolejne Młodzieżowe Strajki Klimatyczne pod hasłem: Nie idź do szkoły, strajkuj razem z uczniami z całego świata.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Oevstegaard podkreślił, że zagrożenia klimatyczna są jednym z najważniejszych czynników przyczyniających się do wojny i konfliktu.

Norwerski Komitet Noblowski nie komentuje publicznie nominacji, więc na odpowiedź zwrotną będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News