13 edycja Colors of Ostrava

Od 17 do 20 lipca teren niezwykle klimatycznego, postindustrialnego kompleksu huty Dolní Vítkovice w Czechach zamieni się w tętniące życiem festiwalowe miasteczko. W samym sercu Ostrawy czekają nas zapierające dech w piersiach koncerty artystów z całego świata, mnóstwo atrakcji, warsztatów, pokazów artystycznych, wystaw i imprez towarzyszących. 

 Najważnieszym punktem programu Colours of Ostrava będą występy na dziewięciu muzycznych scenach. W pierwszy dzień festiwalu elektryzujące show zapewni duet MGMT, a w bluesowe klimaty wprowadzi nas Seasick Steve. Drugiego dnia królować będzie płeć piękna – usłyszymy między innymi The Asteroids Galaxy Tour, Emilíanę Torrini oraz Zaz, a wieczór zamkną duńskie brzmienia od  MØ  i Trentemøllera. Trzeci dzień to istna mieszanka muzyczna z ikoną classic rocka – Robertem Plantem i jego zespołem Sensational Space Shifters na czele, indie-rockowym Bastille, elektroniką z dorobku Cheta Fakera i najróżniejszymi dźwiękami – od nastrojowych w wykonaniu Ólafura Arnaldsa, po psychodeliczne z repertuaru Darkside. Ostatniego dnia sceną zawładną między innymi brytyjska formacja The National, gwiazda muzyki soul-pop John Newman oraz bluesowo-folkowa grupa John Butler Trio. Przez cztery dni zobaczymy blisko 200 artystów – obok światowej sławy muzyków pojawi się także liczna reprezentacja niezależnych zespołów z 5 kontynentów.

Poza koncertami festiwal Colours of Ostrava zachwyca także niepowtarzalną atmosferą w czeskim klimacie, wielką międzynarodową integracją wśród festiwalowiczów oraz wachlarzem towarzyszących imprez i atrakcji. Na tematycznych scenach odbywają się muzyczne warsztaty, występy teatralne i poetyckie, panele dyskusyjne czy projekcje filmów. Wśród licznych pokazów i stoisk pojawi się między innymi WTF Market z kreatywną modą i nauką projektowania biżuterii, starcie najsłynniejszych ilustratorów z Czech i Słowacji w walce pod szyldem Secret Walls, a nawet cyrkowe akrobacje na Moving Stage. Tradycyjnie w Ostrawie będzie można aktywnie spędzić cały tydzień podczas „Festiwalu na ulicach”, który przyciągie uczestników koncertami muzyków ulicznych, występami teatralnymi, stoiskami muzycznymi i specjalną konferencją „Czech Music Crossroads”.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Bilety na festiwal Colours of Ostrava dostępne są w niższej cenie w przedsprzedaży tylko do 15 lipca (wtorek) – szczegóły na www.colours.cz/pl/bilety/

 Więcej informacji o artystach, harmonogramie koncertów, atrakcjach czy noclegu na campingu znajdziecie na www.colours.pl

Tekst | materiały prasowe  

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News