12. edycja Docs Against Gravity

Jeśli lubicie filmy dokumentalne, nie możecie tego przegapić. Właśnie trwa największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce – Docs Against Gravity. W jego trakcie będzie można zobaczyć najlepsze i zarazem najciekawsze pełnometrażowe filmy dokumentalne na świecie. Odbędzie się też szereg koncertów i debat skoncentrowanych wokół problemów poruszanych w poszczególnych produkcjach. Czegoś takiego nie można przegapić.

Tegoroczne Docs Against Gravity to 12. edycja festiwalu odbywającego się równocześnie w Warszawie i we Wrocławiu. W dniach 8-17 maja wszyscy wielbiciele dokumentu powinni znaleźć czas i wybrać coś dla siebie niezwykle bogatego programu. Szczególnie polecamy obsypany nagrodami film „Citizenfour”. Jest to dokument o Edwardzie Snowdenie, który ujawnił globalną inwigilację dokonywaną przez amerykańską służbą bezpieczeństwa. Stał się wrogiem numer jeden Stanów Zjednoczonych i obecnie ukrywa się w krajach niezwiązanych umową o ekstradycji z USA. Innym ważnym zaznaczenia filmem jest „15 stron świata” Zuzanny Solakiewicz.

041a5fc89fb2b6707e2fede450be0561,641,0,0,0

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Opowiada on historię Eugeniusza Rudnika, legendarnego członka Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Za pomocą nożyczek i taśmy magnetofonowej tworzył on muzykę, którą dziś nazwalibyśmy elektroniczną. Filmów jest znacznie więcej i poruszają różnorakie problemy. Tegoroczna edycja festiwalu została podzielona na sekcje tematyczne, takie jak miedzy innymi: Klimat na zmiany, Kuchnia nas kręci, Miasto jest nasze, Nauki polityczne czy Życie pod nadzorem.

Sami zaraz ruszamy do najbliższego kina studyjnego na seans. A specjalnie dla Was przygotowaliśmy konkurs na naszym Facebooku, w którym do wygrania są wejściówki na dowolny pokaz filmowy w ramach Docs Against Gravity.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News