10 wyjątkowych wystawców, których warto odwiedzić podczas wiosennej edycji Targów WZORY

Pięć fragmentów zdjęć połączonych w kolaż przedstawiających polski design

Już w najbliższy weekend warszawski Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy zamieni się w przestrzeń, w której królować będzie najlepszy polski design.

Wielkimi krokami zbliża się wiosenna edycja Targów Designu WZORY. W dniach 27-28 kwietnia będzie mogli zobaczyć i nabyć najciekawsze i najnowsze projekty polskiego wzornictwa. Przypominamy także, że targi to nie tylko część handlowa, ale także edukacyjna — możecie wziąć udział w wielu interesujących wykładach i warsztatach.

Dzisiaj jednak skupimy się na wystawcach. Chociaż będzie ich ponad 130, wybraliśmy dla Was dziesiątkę, na którą warto zwrócić szczególną uwagę.

Czytaj również:
Wiosenna edycja Targów Designu WZORY. Motywem przewodnim będzie kobiecość i zieleń
Joga twarzy, roślinna wymiana, kobieta i księżyc. 7 wykładów i warsztatów, na które warto wybrać się podczas Targów WZORY

1. Stojo 

Wielorazowy kubek w stojaku przy rowerze

Debiutanci na Targach WZORY. Kawa napędza ich życie. Mieszkając w Nowym Jorku, kilka lat temu całe trio zaczęło rozmawiać o jednorazowych kubkach i o tym, jak Amerykanie wyrzucają 58 milionów jednorazowych kubków po kawie rocznie. Tak narodził się Stojo Pocket Cup – ultraprzenośne, szczelne kubki wielokrotnego użytku, wyróżniające się wyjątkowym designem!

2. Stratus Ceramics

Ręcznie produkowana ceramika

Ceramika jak ze snów, a w dodatku w stu procentach autorska. Stratus ceramics łączy najlepsze rzemiosło z wyjątkowym wzornictwem. Samodzielnie projektują i wytwarzają unikalną ceramikę, w której trudno się nie zakochać.

3. Ondo Pracownia

Kilka wielokolorowych kostek mydła

Jeśli jesteście entuzjastami naturalnych kosmetyków, powinniście poznać Ondo Pracownię. Powstała ona z miłości do natury, pasji do rękodzieła i słabości do designu. Ekipa Ondo projektu kosmetyki tak, by łączyły funkcjonalność i nowoczesne wzornictwo. Do kosmetyków dodane są wyłącznie sprawdzone i zaufane składniki — masło shea, olej awokado i jojoba, glinki, sole i olejki eteryczne. Brzmi bosko! Szkoda, że internet nadal nie potrafi przesyłać zapachów…

4. OBRYS 

Obrus, który wygląda jak mapa

Czy obrus musi być nudny? Nie, ale granica kiczu i dobrego smaku bywa cienka. Nie dotyczy to na pewno marki Obrys, która skutecznie odczarowuje obrusy jako nudne (lub kiczowate) kawałki materiału, które kładziemy na stół i tak na nim leżą do czasu pierwszej widocznej plamy. Na ich obrusach znajdziecie między innymi mapy, rozrysowane rodzaje sztućców — wszystko, co, jak sami piszą — jest pretekstem do rozmowy przy stole! Obrys to debiutanci na Targach WZORY, więc dodajcie im trochę otuchy!

5. Studio Minimal 

Drewniany stolik

Kolejni WZOROWI debiutanci, którzy przyjadą do Warszawy ze stolicy Dolnego Śląska. Studio Minimal to wrocławska manufaktura, która tworzy drewniane, autorskie meble i dodatki do wnętrz. Stworzona przez dwójkę wrocławskich absolwentów ASP wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa.

6. Bamayo

Kobieta w bluzie w etniczny wzór

Czas na odrobinę mody. Mody, która jest kobietą. Marka Bamayo jest tworzona przez siostry, w poczuciu kobiecego wsparcia. Ubrania Bamayo szyte są z naturalnie farbowanych tkanin kupowanych bezpośrednio od kobiet z Azji i Afryki. W krótkich filmach dziewczyny przekazują historię tych kobiet, pokazując, że decyzje zakupowe to kwestia etycznego wyboru.

7. Wawerka

Ażurowa drewniana lampa

Debiutanci na Targach WZORY. Wawerka powstała z zamiłowania do rękodzieła, a inspiracje zostały znalezione w sposobach szydełkowania, przenosząc je na materiały zupełnie nie powiązane z tą dziedziną. Precyzyjna praca maszyn łączy się z nieprecyzyjnym rękodziełem, tworząc każdy produkt unikatowym.

8. Zbiór

Zielony talerz w delikatny wzór

Coś dla fanów wzornictwa vintage. Zbiór, jak sama nazwa wskazuje zbiera wszystko co ze słowem vintage związane. Ich sklep mieści się na Grochowskiej 316/320 lokal 225. Ale zagoszczą także na WZORACH, prezentując szkło, porcelanę, bibeloty oraz meble.

9. MAYUKI 

Ręcznie szyty zeszyt z Alpaką

Papier is not dead! A dowodem na to są kolejni WZOROWI debiutanci, czyli Mayuki. To marka, która zajmuje się produkcją ekologicznych notesów oraz plannerów. Każdy z nich jest nie tylko ręcznie szyty, ale też wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu — papier + tekstura.

10. Layette 

Wiklinowy kosz

A na koniec coś dla najmłodszych. Layette to kraina artystycznych, wysokojakościowych produktów dla niemowląt i dzieci, wykonanych w Polsce. Znajdziecie tu wszystko, czego dziecko możne zapragnąć. Przekonajcie się sami.

11. Kto jeszcze pojawi się na WZORACH?

https://www.instagram.com/p/BwJqXkTgNG7/

 

Rate this post