Categories: miastoorientuj się

10 sposobów, jak zdobyć pieniądze będąc na studiach

Życie studenta z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Uczelnia bywa droga i jednocześnie czasochłonna. Dla studentów, którzy uczą się w trybie dziennym (szczególnie w pierwszym okresie studiowania), wręcz niemożliwym jest połączyć naukę z pracą w wymiarze standardowych 8 godzin.

Na szczęście jest kilka sposobów, które pozwolą na dodatkowy zastrzyk gotówki, który podreperują studencki budżet. Przed wami kilka zajęć, które można wykonywać w domowym zaciszu.

Zwierzęcy opiekun – dog walker

Jeśli opieka nad dziećmi nie jest Twoją mocną stroną, a za to uwielbiasz zwierzaki. Z pewnością warto tę miłość połączyć z dodatkową pracą, zajmując się pupilem pod nieobecność właścicieli. W internecie znajdziecie z pewnością kilka platform, które umożliwią wam znalezienie tej przyjemnej formy pracy.

Wprowadzanie danych

Nie brzmi to jak najciekawsze zajęcie na świecie, ale jest to pewny i dobry sposób na zarabianie pieniędzy, nie ruszając się ze swojego mieszkania. Zlecenia zazwyczaj obejmują wprowadzania danych z odpowiednich źródeł do arkusza kalkulacyjnego. Nic trudnego! A fani serialu Friends, w końcu będą się mogli przekonać, na czym polegała praca Chandlera Binga.

Testowanie produktów, usług i aplikacji

Wiele firm poszukuje osób, które z chęcią będą dzieliły się opiniami względem nowego produktu. Dla nich to dodatkowa reklama a dla Ciebie z pewnością szansa na podratowanie domowego budżetu. W grę wchodzą przedmioty, zaczynając od małych rzeczy codziennego użytku aż po sprzęty elektroniczne. Kończąc na pieniądzach. Wystarczy zarejestrować się na kilku stronach i aktywnie brać udział w wielu ankietach.

Udzielaj korepetycji

Korepetycje, to chyba najłatwiejsza i najszybsza forma zarobku. Jeśli jest dziedzina, w której jesteś naprawdę dobry, wykorzystaj to. Podziel się swoją wiedzą z uczniami podstawówki czy liceum. Po pierwsze, masz bardzo duże pole do manewru, to Ty ustalasz sobie godziny, miejsce czy kwotę. W dodatku dzięki aktualnym możliwością wcale nie musisz wychodzić z domu, żeby korepetycje się odbyły. Lekcje mogą również się odbywać online.

Freelancer – praca dla wolnych ludzi

Określenie freelancer, jeszcze jakiś czas temu obejmował jedynie pisarzy i fotografów. Ale jak wiadomo wszystko idzie do przodu, również wolny zawód poszerzył się o wiele kategorii. Może masz jakieś hobby, ukryty talent? Jeśli tak, warto przeszukać internet, propozycji jest całe multum w wielu dziedzinach. Lub sam dodaj ogłoszenie z informacją, w czym się specjalizujesz.

Wynajmij swój samochód

Jeśli jesteś właścicielem samochodu, którego aktualnie nie używasz, z różnych powodów, mamy rozwiązanie. Jest prosty sposób, który pozwoli Ci wynająć go osobom z Twojej okolicy, w dodatku to Ty ustalasz stawki. Również nie ma o co się martwić, są firmy, które szukają dla Ciebie bezpiecznych i odpowiedzialnych kierowców oraz ubezpieczają samochód, za każdym razem, kiedy ktoś go od Ciebie wynajmuje.

Prowadzenie treningów

Jeśli należysz do osób aktywnych fizycznie, trenujesz, posiadasz również, choć niewielką wiedzę, z pewnością swoje miejsce możesz znaleźć jako instruktor. Wiele siłowni poszukuje osób, które chciałyby prowadzić dorywczo zajęcia. Tak więc może warto poszukać siłowni w twojej okolicy i wykorzystać swoją wiedzę oraz aktywność na wspólne treningi.

Przepisywanie tekstów

Następna opcja, również nie wymaga od Ciebie wychodzenia z domu. Jeśli potrafisz szybko wystukiwać literki na klawiaturze oraz masz podzielność uwagi. Z pewnością odnajdziesz się w roli komputerowej maszynistki. Twoje zadanie polega na słuchaniu filmów wideo lub nagrań dźwiękowych i po prostu przepisywaniu tego, co usłyszysz. Nic więcej.

Zostań tajemniczym klientem

Z pewnością już kiedyś o uszy obiło Ci się określenie tajemniczy klient. Zadanie polega na tym, iż dana firma wysyła Cię do pewnego punktu, może być to sklep, restauracja, stacja benzynowa, każde miejsce, w którym spotykamy się z obsługą. Następnie postępujesz według wcześniej poznanych schematów, sprawdzasz na ile procent pracownik spisuje się ze swojego zadania, oceniasz go i wysyłasz raport do firmy z opinią o danym miejscu. Nic trudnego, ale z drugiej strony trzeba być ostrożnym, żeby nie wypaść ze swojej roli.

Zostań fotografem dla serwisów fotograficznych

Jeśli Twoją mocną stroną jest fotografia. Z pewnością możesz wysyłać swoje prace do agencji fotograficznych lub innych tego typu wirtualnych bibliotek ze zdjęciam. Otrzymasz specjalne tantiemy, które sprawią, że za każdym razem, kiedy ktoś pobierze Twoje zdjęcia, na koncie pojawią się pieniądze.

Zostań kierowcą Ubera lub Bolta

Wraz z popularyzacją tych aplikacji zapotrzebowanie na kierowców szybko wzrosło. Ustalasz sobie dogodne godziny pracy. Nie musisz mieć swojego auta. Są firmy, które wynajmą ci samochód – to zmniejszy twoje przychody, ale masz narzędzie pracy. Nie musisz wybierać stałych godzin pracy ani żadnego grafiku. Jeździsz kiedy chcesz. Nie musisz jeździć w nocy, czy na dalekie trasy za miasto. Jeżeli lubisz jeździć samochodem i nie cierpisz na awersję do bliźnich, ta praca może ci się spodobać.

Tekst: Marta Porębska

Komentarze
1/5 - (1 vote)
Klarysa Marczak

Recent Posts

Najbardziej wyczekiwana gra ostatnich lat, czyli Dziedzictwo Hogwartu

Już za dwa dni premiera jednej z najbardziej wyczekiwanych gier tego tysiąclecia. Dziedzictwo Hogwartu zagości…

13 godzin ago

Księgarnia oferująca tylko jedną książkę

Japoński minimalizm zawitał nawet do księgarni. W Tokio znajduje się salon z książkami, który co…

16 godzin ago

Samia wraca z niezwykłym albumem „Honey”

Samia Finnerty, jedna z najciekawszych singer-songwriterek i przedstawicielek sad girl popu, 27 stycznia 2023 roku…

2 dni ago

„pięćsetjedynki” – Levi’s 501 mają 150 lat

W tym roku mija 150 lat dżinsów Levi's® 501®, które śmiało możemy nazwać jedną z…

3 dni ago

Jaś Kapela kontra Sławomir Mentzen

Jaś Kapela jest znany z tego, że nieustannie bierze udział w różnych aferach. Już dwukrotnie…

5 dni ago

Nowy Znachor nadchodzi. Internauci pytają: po co?

Historia profesora Wilczura porusza serca Polaków od czterdziestu lat. Przy okazji dowolnych świąt możemy liczyć…

6 dni ago