10 profili na Instagramie, które powinieneś zaobserwować

Damska pupa udająca wyspę i kobieta, której tułów został zastąpiony obrazem z wieżą Babel

Instagram posiada już ponad 700 mln użytkowników, a oprócz naszych znajomych, aktorów, celebrytów czy piłkarzy, są wśród nich prawdziwe perełki warte obserwowania.

Według badań na Instagramie spędzamy średnio 20-30 minut dziennie, tygodniowo – 3,5 godziny, a miesięcznie nawet 14 godzin. W tym czasie możemy przeczytać dobrą książkę, obejrzeć kilka dobrych filmów, zrobić to cholerne pranie, wytrzeć kurze czy znaleźć miłość swojego życia. Możemy, ale mamy XXI wiek, a Instagram to jego świątynia, dlatego tłumaczymy i radzimy, jak spędzić ten czas i go nie zmarnować. Oto 10 profili na Instagramie wartych obserwowania.

@worm_app
To konto zdecydowanie was pobudzi, a poranna kawa da podwójnego kopa. Worm to aplikacja na telefon, służąca do efektu slow-motion, który podczas robienia rzeczy, wydawałoby się – niemożliwych, jest niezbędny. Codzienna dawka ekstremalnych wyczynów w zwolnionym tempie to zdecydowanie to, czego każdy potrzebuje, by nabrać sił i chęci, do zmierzenia się z kolejnym dniem ciężkiej pracy.

@petermckinnon
Coś dla fanów fotografii i wideo. Peter McKinnon to fotograf i filmowiec z Toronto, którego profil, pełen jest niesamowitych zdjęć, które po prostu trzeba zobaczyć. Peter na co dzień prowadzi kanał na YouTubie, który w niespełna rok przekroczył magiczną liczbę — miliona subskrybentów, z którymi dzieli się swoimi cennymi radami i przeżyciami.

@mariussperlich
Porcja zdjęć nie do ogarnięcia, ale jednocześnie intrygujących i przede wszystkim — niesztampowych. Marius Sperlich, berliński fotograf, tworzący zdjęcia, których opisywanie, jest raczej zbędne i mijające się z celem. To trzeba po prostu zobaczyć i scrollować do sądnego dnia, bowiem każde zdjęcie lub film, jest lepsze od poprzedniego.

@juergentellerpage
Juergen Teller, nazwisko fotografa, które ostatnimi czasy w Polsce wywołało duży szum, a to wszystko za sprawą pierwszej okładki polskiej edycji Vogue. Jeśli krzywizna sławnego zdjęcia wam przeszkadzała, to lepiej się przyzwyczajcie – Teller ma w zwyczaju lekceważyć wszelkie normy odpowiadające ładnemu zdjęciu i właśnie dlatego, jest tak ceniony w świecie sztuki.

View this post on Instagram

Kate Moss.

A post shared by @ juergentellerpage on

View this post on Instagram

@anja_rubik in @vogue.polska

A post shared by @ juergentellerpage on

@dromsjel
Pierre Shmidt tworzy plakaty z wizerunkami kobiet, patrząc na nie z nieco innej perspektywy. Fantazje artysty, pełne kobiecości, nagości i kolorów z pewnością spełnią kryteria codziennego odchamiania swojej osoby.

View this post on Instagram

One year ago ? #drømsjel

A post shared by Pierre Schmidt (@dromsjel) on

@kingsophiesworld
Liście, materiał, sznurówki, kwiaty, to dla Sophie King płótno, na które przelewa swoje przemyślenia, w formie wyszywanych tekstów, których sama jest autorką. Jeśli teksty motywacyjne w kalendarzu to dla was przeżytek, polecamy tę feministyczną instagramerkę.

@koty2
Para fotografów mody z Polski – Bibi & Jacob obecnie pracują nad projektem, łączącym klasyczne obrazy ze zdjęciami. Połączenie tych dwóch, na pozór odległych od siebie form, okazuje się pomysłem idealnym, cieszącym zmęczone codzienną pracą oko.

View this post on Instagram

Wiecie, że kolor niebieski jest symbolem nieba, trwałości, stałości, nieskonczoności i wierności? Uchodzi za kolor chłodny, niematerialny, barwę duchową, kontemplacyjną. W malarstwie Pablo Picasso poświęcił jeden z okresów swojej twórczości tej barwie, która odzwierciedlała jego stan duszy. W kocim projekcie #AnewRENAISSANCE przeważnie królują ciepłe barwy, natomiast w części 53 to właśnie kolor niebieski wiedzie prym. . PART 53 . photo @koty2 × model @gabrielamichalska @modelpluswarsaw × style @rozena.grey . #art #artistic #collage #beauty #fashion #mood #vintage #portrait #makeup #dior #polishgirl #photooftheday #blue #anewrenaissance #huaweip20pro #huaweipvf2018 #huaweimobileit #vogueitalia #immagina000ltre @huaweimobileit @vogueitalia

A post shared by K O T Y • 2 (@koty2) on

@cecilie_hoodie
Cécile – kobieta, która na przeróżny sposób wyraża siebie i swoje przemyślenia. Łącząc zwykłe rzeczy, nadaje całości nową formę i charakter.

View this post on Instagram

Protect yourself #socialmedia

A post shared by Cécile✨(?all my pics) (@cecile_hoodie) on

@tortus
Profil tego garncarza, to prawdziwy raj dla perfekcjonistów. Eric Landon bawi się swoimi zdolnościami, wykraczając poza schematy klasycznego rzemiosła, tworząc za pomocą gliny i aparatu, kompozycje, których oglądanie zdecydowanie odpręża.

@hiro_magazine
No i My — magazyn HIRO, czyli wszystko, czego dusza zapragnie, lifestyle, trendy, muzyka, moda, film.

Tekst: Kacper Trzeciak

Komentarze
10 profili na Instagramie, które powinieneś zaobserwować
Oceń artykuł