10 najlepszych aplikacji na twojego smartfona

Ręce chłopaka trzymającego telefon w kolorowej obudowie

Prawdopodobnie, gdybyśmy chcieli przejrzeć wszystkie aplikacje, jakie znajdują się w systemowych sklepach naszych smartfonów, to albo zabrakłoby doby, albo rozładowałby się nam telefon. Dlatego przygotowaliśmy dla was mały niezbędnik. Przed wami 10 programów na wasze smartfony, które wesprą was w codziennej egzystencji. Nie znajdziecie tu Snapchata, Facebooka, czy Instagrama.

1. 1Password

telefon leży na klawiaturze komputera i ma włączoną aplikacją 1password
FLICKR

Ustalmy: zapamiętywanie wszystkich haseł i numerów PIN, których używamy na co dzień, nie należy do najprostszych zadań.Dzięki aplikacji 1Password możecie bez problemu zgromadzić wszystkie klucze do swoich kont, zabezpieczając aplikację jednym hasłem lub odciskiem palca korzystając czujnika Touch ID (dla posiadaczy iPhone’a 5s lub nowszego).

Dostępność: iOS, Android, Windows Phone

2. Feedly

Każdy z nas ma kilka stron internetowych, które składają się na jego codzienny przegląd wirtualnej prasy. Jeśli jesteśmy zwolennikami minimalizmu i przejrzystości, to aplikacja Feedly będzie najlepszym miejscem do zebrania wszystkich interesujących nas źródeł. Za pomocą raptem kilku kliknięć możemy stworzyć bazę swoich ulubionych portali, magazynów czy blogów i spokojnie czytać, bez konieczności otwierania niezliczonej liczby kart w przeglądarce.

Dostępność: iOS, Android

3. Wunderlist

Niestety, nie podrzucę wam strony, gdzie będziecie mogli kupić magiczną kulę, która, ilekroć czegoś zapomnicie, zaświeci się na czerwono, to byłoby za piękne. Mogę jedynie wspomnieć o istnieniu aplikacji Wunderlist, która ułatwi wam odhaczanie kolejnych zadań w ciągu dnia. Dostępna jest jako aplikacja na telefony i komputery oraz w przeglądarkowej wersji, dzięki czemu możecie dodawać i usuwać zadania na swojej liście będąc w pracy, domu, czy autobusie.

Dostępność: iOS, Android, Windows Phone

4. VSCO


W dobie hasztagów i dokumentowania swojego życia na Instagramie, czy Facebooku, dobrze mieć przynajmniej jedną aplikację, która poprawi jakość zrobionego przez nas zdjęcia. Jedną z prostszych i najbardziej skutecznych jest VSCO. Poza bogatym wyborem filtrów znajdziecie tu też proste narzędzia do poprawy m.in. jasności, kontrastu, ostrości, czy nasycenia kolorów.

Dostępność: iOS, Android

5. Evernote

Aplikacja Evernote

Trudno byłoby policzyć, ile istnieje aplikacji, które pomogą nam, jeśli będziemy chcieli coś zanotować. Evernote odkryłam kilka lat temu i od tej pory pozostaje moim numerem jeden, jeśli chodzi o tworzenie notatników, zbieranie notatek. Założenie bezpłatnego konta i ściągnięcie aplikacji na urządzenia, z których korzystamy, umożliwia nam odczytywanie, tworzenie, edytowanie czy udostępnianie naszych wirtualnych zapisków gdziekolwiek jesteśmy.

Dostępność: iOS, Android, Windows Phone

6. CamScanner

https://www.youtube.com/watch?v=BoMQDCskCO0

Mówi się, że potrzeba jest matką wynalazku. Sądzę, że tak właśnie było w przypadku tej aplikacji. Skaner, niestety, nie należy do rzeczy kieszonkowych. Jak wiemy, robienie zdjęć notatkom albo dokumentom nie zawsze wychodzi tak, jakbyśmy sobie to wymarzyli. Zadaniem CamScanner jest dostosowanie zrobionego przez nas zdjęcia tak, aby sfotografowany dokument wyglądał, jak po zeskanowaniu.

Dostępność: iOS, Android, Windows Phone

7. FocusKeeper

Focus Keeper

Aplikacja, która opiera się na technice zarządzania czasem, zwanej „pomodoro” – od znanego nam z kuchennych akcesoriów minutnika w kształcie pomidora. Zadanie aplikacji jest proste – wyeliminowanie wszelkich pochłaniaczy czasu i skupienie się na zadaniu, jakie aktualnie mamy wykonać. Aplikacji chroniących przed marnowaniem czasu jest wiele, jednak FocusKeeper wydaje się jedną z najbardziej przejrzystych i prostych w obsłudze, a ponadto, aplikacja nie tylko mierzy czas naszej produktywności, ale także gromadzi statystyki.

Dostępność: iOS

8. MAPS.ME

https://www.youtube.com/watch?v=RHnUSKIULbs

Pomimo że sieci WiFi są dostępne w coraz większej liczbie miejsc, dobrze wiemy, że nie zawsze działają. Prawdziwy dramat rozpoczyna się, gdy wyjeżdżamy za granicę i nie możemy znaleźć sprawnie działającego WiFi, ceny roamingu niby poszły w dół, ale nadal trochę kosztują, a nasza orientacja w poruszaniu się z papierową mapą pozostawia wiele do życzenia. Aplikacja MAPS.ME pozwala szybko, bez połączenia z Internetem, sprawdzić nasze położenie na mapie i ułatwić odnalezienie się w obcym kraju.

Dostępność: iOS, Android

9. VideoShow

Trudno znaleźć jedną aplikację, która umożliwi we w miarę prosty sposób zmontowanie filmiku. Część z nich jest płatna, część bezpłatnych ma restrykcyjne ograniczenia, a na jeszcze innych co chwilę wyskakują reklamy. VideoShow jest jedną z lepszych aplikacji do tworzenia filmów, która wykorzystuje przy tym nagrania głosowe, wideo, pliki muzyczne, tekst oraz całą gamę dostępnych filtrów i efektów.

Dostępność: iOS, Android

10. Zombies, run!

Na koniec zostało coś specjalnego. Jeśli komuś już znudziło się chodzenie za Pokemonami, to może czas na…ucieczkę przed atakiem zombie? Nie, to nie żart. Macie okazję wcielić się w rolę bohatera walczącego o przetrwanie ludzkości, gdy świat został opanowany przez żywe trupy. Wystarczy wyjść z domu, włączyć grę i założyć słuchawki. Oczywiście, przy okazji faktu, że uratujecie świat, poprawicie nieco swoją kondycję. Powodzenia!

Dostępność: iOS, Android

Tekst: Klarysa Marczak

 

5/5 - (4 votes)