10 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie, które możecie odwiedzić

Lalki wiszące na drzewie

Halloween tuż za rogiem i nie chodzi tylko o przerażające kostiumy. Z pewnością przydałoby się nadać także trochę mroczniejszego klimatu w postaci upiornych historii, prawda?

Jeśli szukasz dreszczyku emocji, przed Tobą lista dziesięciu najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie, które możesz odwiedzić przez cały rok. Hotel z książki Stephena Kinga Lśnienie, nie jest jedynym upiornym miejscem…

Wyspa Lalek, Xochimilco – Meksyk

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


wyspa lalek

La Isla de las Muñecas jest znana z kolekcji nawiedzonych lalek. Legenda głosi, że były dozorca wyspy znalazł lalkę, która należała do dziewczynki, która utopiła się w tamtejszych wodach. Mężczyzna, któremu nie udało się uratować dziewczynki, zawiesił lalkę na drzewie ku jej pamięci i kontynuował dodawanie kolejnych lalek do kolekcji, żeby zadowolić jej ducha. 50 lat później mężczyzna został znaleziony martwy, dokładnie w tym samym miejscu, w którym przed laty znalazł ciało dziewczynki. Miejscowi są pewni, że lalki ożywają i poruszają się co noc, a nawet jeśli nie, tysiące obserwujących cię oczu powinny być wystarczająco przerażające.

Villisca Axe Murder House – Iowa, USA

dom w USA

Nierozwiązana zbrodnia w Villisca Axe sięga datą aż 9 czerwca 1912 r. Wtedy to sześciu członków i dwóch gości rodziny Moore znaleziono martwych w ich domu. Wszystkie osiem ciał, w tym sześcioro dzieci, miało ciężkie rany głowy od siekiery. Po długim dochodzeniu i nielicznej grupie podejrzanych sprawa pozostała nierozwiązana, bez odpowiedzi na pytanie, kto stał za tym morderstwem.

Loftus Hall – Ireland

widok loftus hall

Loftus Hall jest zbudowany na miejscu Redmond Hall. Mieszkańcy twierdzą, że niegdyś posiadłość nawiedzał diabeł, a także duch młodej kobiety. Wokół domu, krąży wiele historii o duchach oraz o egzorcyzmach, które miały miejsce w rzekomym zamku.

Stanley Hotel in Estes Park – Colorado, USA

https bae.hypebeast.com files 2018 10 most haunted places the stanley hotel the shining colorado 1 10 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie, które możecie odwiedzićZ pewnością każdy fan Stephana Kinga lub przynajmniej filmu Lśnienie w reżyserii geniusza – Stanleya Kubricka już na pierwszy rzut oka wie, z jakim miejscem mamy do czynienia. Stanley Hotel oferuje szereg możliwości. Do użytku zwiedzających są pokoje o dużej aktywności paranormalnej, w tym słynny Stephen King Suite 217, ulubiony pokój Ghost Hunters 401, a także 407 i 428. To są jedne z naszych najbardziej pożądanych pokoi, jednakże ich dostępność jest ograniczona.

Czytaj również: Czy przeżyłem wizytę u prawdziwej wiedźmy?

Poveglia Island – Italy

wyspa z lotu ptaka

Swego czasu, wyspa Poveglia była izolatką – inaczej mówiąc, była wykorzystywana jako stacja kwarantannowa dla ofiar zaraz i innych chorób, przez ponad 100 lat. Jak łatwo się domyślić, z pewnością to miejsce było świadkiem wielu zgonów. Później wyspa została przekształcona w szpital psychiatryczny, który został zamknięty w 1968 roku. Od tego czasu miejsce to jest opuszczone, a legenda głosi, że wyspa jest nawiedzana przez ludzi, którzy tam umarli. Zawiało trochę Wyspą tajemnic z Leonardo DiCaprio, w roli głównej, nieprawdaż?

Eastern State Penitentiary – Pennsylvania, USA

więzienie

To z pewnością jedno z najbardziej smutnych miejsc i podobno jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc, jakie kiedykolwiek powstało. Eastern State Penitentiary – więzienie które zostało otwarte w 1820 roku. Więźniowie, którzy tam przebywali, byli skazywania za wszelkie przestępstwa od kradzieży po morderstwa. Ich kara polegała na totalnym odizolowaniu się od innych współwięźniów. Wielu z nich popełniło samobójstwo, ponieważ samotność była zbyt trudna do zniesienia, po tym, jak zmuszono ich do noszenia ciężkich masek, które uniemożliwiały komunikację z innymi więźniami. W tym czasie wielu więźniów umierało również na wiele chorób, były też przypadki morderstw. Ich niespokojne duchy nawiedzają więzienne mury do tej pory.

Galleries of Justice – Nottingham England

https bae.hypebeast.com files 2018 10 most haunted places galleries of justice 1 10 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie, które możecie odwiedzić

Galleries of Justice, a prościej Galerie Sprawiedliwości istnieje już od 1300 roku i były jedynym miejscem w Wielkiej Brytanii, gdzie można było sądzić i skazywać na karę śmierci. Możliwości egzekucji było wiele. Do tej pory mówi się o udręczonych duszach, które nawiedzają pomieszczenia budynku. Widywano już wiele duchów – od wiktoriańskiej kobiety, po żołnierza. Towarzyszą temu również dziwne dźwięki, zjawiska, a nawet zapachy.

Ho Chi Minh City Museum of Fine Arts – Ho Chi Minh City, Vietnam

Ho Chi Minh City Museum of Fine Arts – Ho Chi Minh City, Vietnam

Pierwotnie Ho Chi Minh City Museum of Fine Arts była posiadłością chińskiego arystokraty i biznesmena Hua Bon Hoa. Teraz krążą legendy, że muzeum jest nawiedzane przez ducha jego córki. Hoa mając wielu synów i jedną córkę, próbował wysłać wszystkie dzieci do szkoły za granicą. Jedynie córka sprzeciwiła się tej decyzji. Kiedy synowie wyjechali, ludzie przebywający w posiadłości przestali widywać córkę Hoa i zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Spekulacji było wiele, część osób wierzyła, że ojciec był tak zszokowany śmiercią swojej jedynej córki, że zostawił jej ciało w pokoju i traktował ją tak, jakby wciąż żyła, przynosząc jedzenie i dbając o nią.

Chibichiri Cave – Okinawa, Japan

https bae.hypebeast.com files 2018 10 most haunted places chibbichiri cave okinawa japan 1 10 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie, które możecie odwiedzić

Podczas II wojny światowej Okinawa przeżyła 82 dni bitwy, w której zginęło ponad 100 000 osób. Amerykanie zaatakowali wyspę, a cywile ukryli się w jaskiniach, takich jak Chibichiri. Japończycy głęboko wierzyli, że amerykańscy żołnierze są na tyle okrutni, że będą ich gwałcić, torturować i mordować. Kiedy żołnierze z USA przybyli do jaskini, porozrzucali broszury w języku japońskim, twierdząc, że dobrze traktują cywilów, ale nikt im nie chciał wierzyć. Historia mówi, że 18-letnia dziewczynka poprosiła swoją mamę, żeby ją zabiła, aby żołnierze jej nie zgwałcili, a matka spełniła jej prośbę. To pociągnęło za sobą falę 83 zabójstw. Rodzice woleli zabijać swoje własne dzieci, niż wierzyć w słowa amerykańskich żołnierzy. Kości dzieci wciąż można znaleźć w Chibichiri, a Okinawa jest uważana za jedną z najbardziej nawiedzonych wysp na świecie.

Old Changi Hospital – Singapore

https bae.hypebeast.com files 2018 10 most haunted places old changi hospital 1 10 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie, które możecie odwiedzić

Szpital Changi w Singapurze prawdopodobnie nawiedzają ofiary japońskich zbrodni wojennych. Zbudowany przez Brytyjczyków jako Szpital Królewskich Sił Powietrznych, był także używany jako obóz dla japońskiej tajnej policji podczas II Wojny Światowej. Wewnątrz zostały stworzone tajemne pokoje tortur. Człowiek, który mnie przesłuchiwał, wyjął mały kawałek drewna jak szpikulec do mięsa, wepchnął mi go do lewego ucha i stuknął małym młotkiem. Chyba zemdlałem zaraz po przebiciu bębenka. Pamiętam straszliwy ból i musiałem zemdleć, ponieważ potem zostałem ocucony wiadrem wody -twierdził australijski żołnierz, który przeżył tortury Kempeitai. W 1997 roku budynek został całkowicie opuszczony. Jednak wiele osób odwiedzających to miejsce, twierdzi, że miało do czynienia w tym miejscu ze zjawiskami paranormalnymi. Towarzyszyły im krzyki, migotanie świateł, cienie, zapachy, czy dotyk niewidzialnych rąk.

Tekst: Marta Porębska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News