10 filmów, które koniecznie musicie obejrzeć przed Halloween!

Mężczyzna wystylizowany na zombie i kobieta ubrana w czerwone futro

W końcu nadszedł październik, a wraz z nim: zimne deszczowe dni, kolorowe liście oraz ogromna liczba zwiastunów horrorów w kinach. Postanowiliśmy przyszykować dla Was listę filmów, które musicie zobaczyć!

1. Get Out / Uciekaj! (2017)

Jeżeli macie drugą połówkę i zaplanowaliście już wspólnie wyjazd do swoich teściów na święta, to będzie idealna okazja na obejrzenie tego filmu. (A jeżeli jesteście singlem, to bierzcie to za przestrogę)!

https://www.youtube.com/watch?v=R2S8VDEILI0

2. Beetlejuice (1988)

Już niedługo wychodzi drugi sezon Stranger Things, co oznacza, że trzeba cofnąć się w czasie do końca lat 80 i ponownie zobaczyć młodą Winonę Ryder! (I oczywiście genialnego Micheala Keatona)!

3. The Evil Dead / Martwe Zło (1981)

Nie można pominąć takiego arcydzieła, jakim jest Martwe Zło i jest to pozycja obowiązkowa dla każdego smakosza kiczu i groteski.

Zobacz również: 10 parodii horrorów na Halloween

4. The Rocky Horror Picture Show (1975)

Jeśli uważacie, że lubicie musicale, a nie kojarzycie Transseksualnej Transylwanii, to nie możecie się nazywać znawcami kina. Dajcie się ponieść i pozwólcie się uwieść doktorze Franku!

5. Córki Dancingu (2015)

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich filmów sprzed dwóch lat, lecz też na tyle magiczny, aby znalazł się na tej liście. Z cudownymi piosenkami zespołu Ballady i Romanse, film wprost idealnie się nadaje na pożegnanie z ostatnimi ciepłymi dniami jesieni.

6. Ghostbusters (1984)

Nie można byłoby zapomnieć o perypetiach czterech niezdarnych łowców duchów i genialnym utworem Raya Parkera Jr.!

7. Braindead/ Dead Alive/ Martwica Mózgu (1992) 

Jeżeli spodobał się Wam opis Martwego Zła (to oprócz kolejnych części), cieplutko polecamy jeden z pierwszych filmów twórcy trylogii Władcy Pierścieni. Arcydzieło filmów klasy B!!!

8. Gremliny (1984)

Kiedy macie dosyć swojego psa lub kota, który ciągle niszczy Wam rzeczy, to obejrzyjcie Gremliny i wtedy przestaniecie już narzekać, jak zobaczycie te urocze gagatki!

9. Mięso (2017)

Gdy chodzi o próbowanie nowych rzeczy w życiu, czas spróbować ludzkiego mięsa na nowe przepisy jesienne! Smacznego!

10. Co robimy w ukryciu (2013)

Czy wy też zastanawialiście się, jak wygląda życie wampirów? Jak żyją? Jakie prowadzą życie towarzyskie? Co lubią oglądać? Czy słuchają Britney Spears? Spokojnie! Grupa kilku wampirów przygotowała dla was dokument o ich życiach i przedstawia ich życie codzienne. Pozycja obowiązkowa!

Tekst: Olek Lipski

Rate this post