10 cytatów Stephena Hawkinga, które na zawsze zapamiętamy

Mężczyzna na wózku

Dzisiaj rano świat obiegła informacja o śmierci Stephena Hawkinga. To nieopisana strata, nie tylko dla świata nauki, ale dla całego społeczeństwa. Z tego powodu wybraliśmy dla Was 10 cytatów Stephena, które na zawsze zapadną nam w pamięć.

Hawking od 21. roku życia cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne. Mimo że lekarze nie dawali mu szans na długie życie, astrofizyk dożył 76. roku życia. Hawking był najbardziej znanym fizykiem teoretycznym. To właśnie on sformułował wiele przełomowych koncepcji naukowych dotyczących przede wszystkim astrofizyki. Będzie nam Cię brakować Stephen!

Zauważyłem, że nawet ludzie, którzy twierdzą, że wszystko jest przeznaczeniem i że niczego nie możemy zmienić rozglądają się na boki, chcąc przejść przez ulicę.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

https://www.instagram.com/p/BgT-ni_A3L2/?tagged=stephenhawking

Fundamentalna zasada rządząca wszechświatem: przyczyny występują przed skutkami, nigdy odwrotnie.

Odkrycie naukowe nie jest może lepsze od seksu, ale satysfakcja trwa dłużej.

https://www.instagram.com/p/BgT6_mjgeV8/?tagged=stephenhawking

Uważam, że istnieje duża szansa, iż badania wczesnego wszechświata i wymogi matematycznej spójności doprowadzą do poznania kompletnej, jednolitej teorii w ciągu życia obecnego pokolenia, jeżeli, oczywiście, nie wysadzimy się najpierw w powietrze.

Inteligencja to zdolność adaptacji do zmian.

https://www.instagram.com/p/BgT-lCmnJX8/?tagged=stephenhawking

Istnieje realne niebezpieczeństwo, że komputery rozwiną inteligencję i przejmą kontrolę. Pilnie potrzebujemy stworzyć bezpośrednie połączenia z komputera do mózgu, wtedy komputery mogą zwiększyć ludzką inteligencję zamiast być w opozycji.

Ludzie którzy przechwalają się swoim IQ są przegranymi.

https://www.instagram.com/p/BgTo8X6BXjY/?tagged=stephenhawking

Jesteśmy tylko szczególnie zaawansowaną w rozwoju odmianą małp na niezbyt ważnej planecie, krążącej wokół całkiem przeciętnego Słońca. Ale jesteśmy w stanie poznawać wszechświat. Dopiero to sprawia, że jesteśmy wyjątkowi.

Irytowanie się na moją niesprawność byłoby stratą czasu. Ludzie nie mają czasu dla kogoś, kto się zawsze złości lub narzeka. Trzeba iść ze swym życiem do przodu, i myślę, że udawało mi się to nieźle.

Najlepszym dowodem, jaki posiadamy na to, że podróż w czasie nie jest możliwa i nigdy nie będzie, jest to, że nie przeżywamy dziś najazdu hord turystów z przyszłości.

https://www.instagram.com/p/BgT-eyph_yv/?tagged=stephenhawking

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News