1/3 kobiet przyznaje, że chodzi na randki tylko po to, by najeść się za darmo

Randkowanie w XXI wieku to prawdziwa jazda bez trzymanki. Jak pokazały najnowsze badania, część kobiet wcale nie szuka podczas nich miłości, lecz… jedzenia.

Badanie przeprowadzone przez dwójkę psychologów z Azula Pacific University wykazało, że 23-33% badanych kobiet umawia się na randki z osobami, którymi wcale nie są zainteresowane, chcąc wyłącznie zjeść darmowy posiłek.

Psychologowie stwierdzili, że fundamentem budującym tego typu zachowania wśród kobiet jest posiadanie trzech mrocznych cech, czyli: skłonności psychopatycznych, makiawelizmu i narcyzmu.

W pierwszym badaniu wzięło udział 820 kobiet, których zadaniem było odpowiedzenie na serię pytań dotyczących ich osobowości, wartości i ról płciowych. I chociaż większość kobiet na pytanie, czy wyjście na randkę wyłącznie dla zjedzenia posiłku jest w porządku, odpowiedziała, że zdecydowanie nie, to 1/3 stwierdziła, że jak najbardziej, nie ma w tym nic złego.

Drugie badanie, przeprowadzone tym razem na grupie 357 heteroseksualnych kobiet, wykazało te same skłonności u aż 33% kobiet.

Badacze podkreślili jednak, że badanie zostało przeprowadzone bez udziału grup reprezentatywnych, więc powstałych wniosków nie można uogólniać na całą populację kobiet.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News