1/3 kobiet przyznaje, że chodzi na randki tylko po to, by najeść się za darmo

Randkowanie w XXI wieku to prawdziwa jazda bez trzymanki. Jak pokazały najnowsze badania, część kobiet wcale nie szuka podczas nich miłości, lecz… jedzenia.

Badanie przeprowadzone przez dwójkę psychologów z Azula Pacific University wykazało, że 23-33% badanych kobiet umawia się na randki z osobami, którymi wcale nie są zainteresowane, chcąc wyłącznie zjeść darmowy posiłek.

Psychologowie stwierdzili, że fundamentem budującym tego typu zachowania wśród kobiet jest posiadanie trzech mrocznych cech, czyli: skłonności psychopatycznych, makiawelizmu i narcyzmu.

W pierwszym badaniu wzięło udział 820 kobiet, których zadaniem było odpowiedzenie na serię pytań dotyczących ich osobowości, wartości i ról płciowych. I chociaż większość kobiet na pytanie, czy wyjście na randkę wyłącznie dla zjedzenia posiłku jest w porządku, odpowiedziała, że zdecydowanie nie, to 1/3 stwierdziła, że jak najbardziej, nie ma w tym nic złego.

Drugie badanie, przeprowadzone tym razem na grupie 357 heteroseksualnych kobiet, wykazało te same skłonności u aż 33% kobiet.

Badacze podkreślili jednak, że badanie zostało przeprowadzone bez udziału grup reprezentatywnych, więc powstałych wniosków nie można uogólniać na całą populację kobiet.

Komentarze
Rate this post