Czy prognozy z serialu Black Mirror sprawdzą się szybciej niż myślimy?

Pies-robot

Każdy, kto widział ostatni sezon serialu Black Mirror Netfilxa, po obejrzeniu tego filmiku będzie miał tylko jedno przeczucie i z pewnością nie będzie ono pozytywne!

Filmik przedstawiający The Boston Dynamics SpotMini, bo tak nazywa się najnowszy projekt amerykańskich wynalazców, czyli krótko mówiąc, pies-robot, uprzejmie otwierający drzwi swojemu towarzyszowi obiegł już chyba cały internet. O ile niektórzy są dumni i podekscytowani inteligencją robotów, o tyle my bardziej pesymistycznie patrzymy na rozwój projektu, zastanawiając się jak ich umiejętności, mogą przyczynić się do unicestwienia rasy ludzkiej.

Zobacz także: Miquela – influencerka, która wbrew pozorom nie jest człowiekiem

robot zolty na czterech nogach otwiera drzwi

Nie są to pierwsze filmy przedstawiające psy-roboty, w poprzednich publikacjach mogliśmy oglądać zmechanizowane czworonogi wykonujące proste polecenia. Tym razem, istotną różnicą jest niemal inteligentny sposób, w jaki SpotMini odszyfrowuje położenie drzwi, strefy z uchwytem, a następnie całkiem uprzejmie przytrzymuje drzwi swojemu towarzyszowi, zachowując przy tym wszystkim równowagę.

Wszystkie te małe umiejętności zdają się odzwierciedlać dość zaawansowany system autonomiczny, który naszym zdaniem jest dosyć niepokojący. Jeżeli jeszcze nie tego nie widziałeś, koniecznie obejrzyj razem z nami!

Tekst: Dominika Kowalewska

Komentarze
Czy prognozy z serialu Black Mirror sprawdzą się szybciej niż myślimy?
5 (100%) 1