Poznajcie najstarszą tancerkę świata: ma 103 lata i nadal robi karierę

  Stara tancerka tańczy z rękami uniesinymi w górze i zamkniętymi oczami. Ma na sobie białą, zwiewną suknię. Za nią tańczy dóch mężczyzn. Jeden ma na sobie fioletowe kimono, drugi jest bez koszulki, w białych spodniach.

  Poznajcie Eileen Kramer najstarszą tancerkę i choreografkę na świecie. Australijka ma 103 lata, jednak to wcale nie przeszkadza jej w oddawaniu się swojej życiowej pasji, jaką jest taniec.

  Eileen urodziła się w Sydney w 1914 roku. Była jednym z pierwszych członków australijskiej grupy tańca nowoczesnego Bodenwieser Ballet. Mieszkała i tańczyła już chyba wszędzie. Indie, Paryż, Londyn, Nowy Jork… Poznała wielu utalentowanych i sławnych artystów. Twista nauczył ją sam Louis Armstrong w Paryżu.

  Zawsze wybierała dla siebie kreatywne zajęcia. Żadne inne jej nie interesowały. Jak mówi: Musisz odpowiednio przygotować się do starości, więc ja przez całe życie przygotowywałam się do niej poprzez kreatywną pracę i ignorowanie wszystkiego innego.

  Tancerka przykłada dużą wagę do swojego wyglądu. Pomadka i cień do powiek to dla niej podstawa. Bardzo starannie dobiera też swoje stroje. Mimo że jak twierdzi: W wieku 103 lat jest się już przepełnionym całym pięknem.

  Jakie są sekrety tak długiego i bogatego życia? Dobre zdrowie, szczęście, poznawanie świata… Ale zdrowie zależy od nas samych – co jemy, jak myślimy, co przeżywamy i jak się podnosimy po upadku odpowiada.

  W swoim ostatnim show wcieliła się w rolę 17-letniej księżniczki. To się nazywa grać (a raczej tańczyć) na nosie czasu!

  Tekst: Monika Poprawa

  Komentarze
  Poznajcie najstarszą tancerkę świata: ma 103 lata i nadal robi karierę
  5 (100%) 1