Od teraz każdy będzie mógł stworzyć swój własny hologram?

Grupa ludzi w formie holoramów

Hologramy nie są już tylko dla Amy Winehouse, Tupaca, księżniczki Lei czy Michaela Jacksona, od teraz hologramem może być każdy!

Cały projekt nazywany jest przez twórców teleprezencją, czyli polegającym na znanym już nam czacie wideo na żywo, tylko że w technologii 3D, pozwalającym na stworzenie hologramu postaci, z którą możemy się komunikować na bieżąco, czy wydać Rozkaz 66.

Oferta pracy w HIRO

Lubisz tematy związane z muzyką, filmem, modą i chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy pomóc artystom nowych mediów, wszelakim twórcom, reżyserom czy ludziom, którzy odkrywają nowe formy, pchając ich tym sposobem do działania — mówi Casey Pugh, szef działu kreatywnego Vimeo, dla Mashable.

Czytaj również: Hologram Amy Winehouse wyruszy w światową trasę koncertową w 2019

By stać się hologramem, wystarczą spełnić dwa kryteria: posiadać kamerę z czujnikiem głębokości (Vimeo poleca RealSense D415) oraz być członkiem Vimeo Live. Cały proces, jak i technologia wydaje się nieco skomplikowana, dlatego platforma przygotowała poradnik, który skrupulatnie wszystko wyjaśnia.

W gruncie rzeczy, nagranie wideo oraz kolorowa mapa głębokości, to jedyne dwie dane, których potrzeba by stworzyć swoją postać w 3D — wyjaśnia Pugh

Największą trudność sprawić może odbieranie sygnału. By to zrobić, trzeba napisać aplikację, która przetworzy dane na obraz 3D. Choć Vimeo może zrobić to za ciebie za pomocą Vimeo Depth Player, mimo wszystko musisz wiedzieć jak uruchomić kod, niezbędny do rozpoczęcia całego procesu.

gif przedstawiający nagraną postać i jej histogram

Mimo wszystko technologia ta nie wydaje się dostępna dla każdego i daleko jej jeszcze do wzorców z filmów science-fiction, lecz jeśli jest się na tyle zdeterminowanym, warto spróbować, bo z pewnością taki własny hologram to nie byle co.

Tekst: Kacper Trzeciak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News