Nowe badania. Muzyka elektroniczna chroni przed ugryzieniami komarów

Zdjęcie przedstawiające komara i kontroler DJski

Idzie lato, a razem z nim, to czego wszyscy nienawidzimy, czyli komary. Dla fanów elektroniki jest jednak dobra wiadomość.

Naukowcy odkryli, że muzyka elektroniczna odstrasza krwiożercze stworzenia i może być alternatywą dla popularnych sprayów i innych środków komarobójczych.

Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie Acta Tropica. Jak się okazuje, wibracje o niskiej częstotliwości ułatwiają komarom interakcje seksualne, a hałas zakłóca percepcję sygnałów. Oznacza to tyle, że muzyka elektroniczna może odwracać uwagę komarów od gryzienia, a co więcej, sprawiać samicom przyjemność.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Naukowcy testowali swoją teorię na komarach gatunku Aedes aegypti, znanego z rozprzestrzeniania żółtej febry. Do eksperymentu wybrano dubstep w wykonaniu Skrillexa, ze względu na używanie przez artystę zarówno wysokich, jak i bardzo niskich częstotliwości. Utworem, którego słuchały komary był kawałek Scary Monsters And Nice Sprites z nagrodzonego Grammy albumu artysty o tym samym tytule.

Uważa się, że dźwięk odkrywa olbrzymią rolę w zachowaniach reprodukcyjnych, a także współczynniku przeżycia i utrzymania populacji wielu gatunków zwierząt i owadów.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News