Niesamowite prace nigeryjskiego artysty: zdjęcie, czy rysunek?

rysunek przedstawia powydziarne ujęcia oczu

Sztuka wzbudza w nas skrajne emocje. Dziwi, zachwyca, zmusza do refleksji. Rysunki wychodzące spod ręki młodego Nigeryjczyka, bez wahania można nazwać prawdziwymi arcydziełami.

Ken Nwadiogbu, o którym mowa, to 23-letni artysta pochodzący z Lagos w Nigerii. Przy użyciu jedynie ołówka i papieru, tworzy nadzwyczajnie realistyczne obrazy i portrety.

Z pewnością niejedna osoba musiała spojrzeć dwa razy, by upewnić się, że to nie fotografia. Niesamowite jest również to, że Ken jest tak zwanym samoukiem, a zdobycie uznania jako artysty, nie było wcale takie proste. W rozmowie z Bored Panda wspomina, że posiada stopień licencjata z dziedziny inżynierii budownictwa, a technikę rysowania wypracował sam.

Zobacz także: Grupa artystów z Berlina walcząca z nazistowską symboliką

https://www.instagram.com/p/BdLSJbTBTg3/?taken-by=kennwadiogbu

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Gdy ukończył studia, postanowił całkowicie poświęcić się sztuce, lecz jego rodzice nie do końca akceptowali jego decyzję. Lagos było pełne pobocznych artystów, dlatego martwili się, czy syn jest w stanie z tego wyżyć i czy jego sztuka zostanie doceniona.

Kolejną przeszkodą, zaraz po obawach rodziców, był dla Kena nigeryjski świat sztuki. Jak sam mówi: 5 lat temu, gdy zacząłem swoją przygodę ze sztuką, artyście takiemu jak ja trudno było się rozwijać, gdyż jedynym miejscem, gdzie artyzm był doceniany, były szkoły artystyczne. Na całe szczęście to się zmieniło i scena artystyczna rośnie w siłę, a młodzi artyści są zdeterminowani by spełniać swoje marzenia. Widzę szansę i więcej możliwości dla tych, którzy nie studiowali kierunku związanego ze sztuką. Czuję nadchodzące zmiany i jestem za to ogromnie wdzięczny.

W mojej sztuce dążę do wolności wyrażania siebie i swoich wierzeń oraz chcę dać głos tym, którzy go nie mają. Nylonowa seria przedstawia poglądy entuzjastów reprezentujących morale i kulturę Afrykańską. Okotogbam to reprezentacja emocji i siły charakteru, podczas gdy King’s Diary przedstawia możliwości afrykańskiego feminizmu.

Teraz zajęty wystawami na terenie Nigerii, Ken planuje swoją pierwszą wystawę, której motywem przewodnim ma być kobieca siła Afrykanek.

https://www.instagram.com/p/BeNRSE8hNGf/?taken-by=kennwadiogbu

https://www.instagram.com/p/BeIBSfBBJNk/?taken-by=kennwadiogbu

https://www.instagram.com/p/BdVnGi7hv_h/?taken-by=kennwadiogbu

https://www.instagram.com/p/BdGJsz3BB3B/?taken-by=kennwadiogbu

https://www.instagram.com/p/BdDk61jhWjk/?taken-by=kennwadiogbu

https://www.instagram.com/p/BdC_bcfBG_2/?taken-by=kennwadiogbu

https://www.instagram.com/p/Bc-YSghhoFk/?taken-by=kennwadiogbu

https://www.instagram.com/p/BcfqZT5hUzY/?taken-by=kennwadiogbu

https://www.instagram.com/p/BcUup_RB4eq/?taken-by=kennwadiogbu

https://www.instagram.com/p/BaUa090hgYa/?taken-by=kennwadiogbu

https://www.instagram.com/p/BW0-gZ6AFNI/?taken-by=kennwadiogbu

Tekst: Jagoda Ciesielska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News