Marka kosmetyczna odmówiła współpracy vlogerce z powodu trądziku

Dwa zdjęcia dziewczyny z trądzikiem z makijażem i bez makijażu

Brytyjska vlogerka beauty poczuła się dyskryminowana, gdy w ostatniej chwili jedna z marek zajmujących się tworzeniem produktów do włosów odmówiła jej współpracy z powodu… trądziku.

Kadeeja Khan prowadzi kanał na YouTube, gdzie publikuje filmy edukacyjne o makijażu, różnych doświadczeniach z nim związanym, kosmetykach i naturalnie zajmuje się także reklamą niektórym marek. Czym się różni Kadeeja od tysiąca innych beauty blogerek/vlogerek? Dziewczyna ma trądzik i się go w żaden sposób nie wstydzi.

Niedawno Kadeeja otrzymała propozycja od jednej z marek, aby pomóc im w promowaniu najnowszej linii wegańskich farb do włosów. Planowany był z tej okazji wyjazd do Francji. Wszystko było ustalone, zaakceptowane, jednak kilka dni później vlogerka dostała niespodziewaną odmowę.

Vlogerka postanowiła nie zostawić tej sytuacji bez komentarza, pisząc na swoim Instagramie:

Przywykłam już do wszelkiego rodzaju internetowych trolli. Ale nie spodziewałam się czegoś takiego ze strony dużej, międzynarodowej marki. Serio, to zabolało. Jakby w branży nie było miejsca dla takich ludzi jak ja – zmagających się z trądzikiem. Czy mam to rozumieć, że będę warta współpracy tylko wtedy, gdy będę idealna? Trudno, ta wiadomość upewniła jedynie w tym, że trzeba walczyć o to, by stereotypy piękna zostały przełamane. Dziewczyny, jesteście piękne bez względu na to, co inni o Was mówią. Nigdy nie przestawajcie kochać siebie takimi, jakie jesteście i nie zmieniajcie się!

Marka kosmetyczna odpowiedziała blogerce:

Przepraszamy za zamieszanie i jakiekolwiek straty poniesione z tego tytułu. Skontaktowaliśmy się z ludźmi zaangażowanymi w projekt i nastąpiło nieporozumienie. Sesja zdjęciowa miała promować najnowszą linię farb do włosów, angażując w to fryzjerów oraz blogerów lifestylowych. Doszło jednak do nieporozumienia i agencja zajmująca się castingiem wybrała złą grupę blogerów. W kontraktach mamy zapisane, że do akcji nie mogą zostać włączone osoby z problemami skórnymi.

Co sądzicie o tej sytuacji? Czy trądzik jest faktycznie problemem, który powinien wyeliminować vlogerkę z udziału w kampanii?

If you want society to accept you, you first have to accept yourself.

A post shared by Kadeeja Khan (@emeraldxbeauty) on

Thinking of going blonde? ??‍♀️ Been brunette/dark hair for ages! what you think? Let me know ? ___________________________________________ Product breakdown: ? @anastasiabeverlyhills dip brown (granite) #abh #anastasiabeverlyhills ? @hudabeauty #hudabeautydesertdusk (desert sand, Eden, Amber, Oud, Nefertiti) ? @maccosmetics pro longwear concealer (Nc20) ? @shophudabeauty #hudabeautylashes (jade) #hudabeautyliquidmatte #hudabeautylipcontour (Heartbreaker) ? @faryalcosmetics Highlighter (Honey moon) use code (Emerald10)for money off! ? @morphebrushes Brushes #morphebrushes #morphe ? @eloisebeauty Highlighter drops (mixed with foundation) ? @fentybeauty foundation shade (200) #fentybeauty ? @nyxcosmetics_uk liquid contour stick #nyxcosmetics ___________________________________________ ? @elegant_accessories.co earrings (Emerald green dynamite earrings) _____________________________________ #wakeupandmakeup #brian_champagne #mua #makeup #makeupartist #makeuptutorial #hudabeauty #hudabeautydesertdusk #hudabeautylashes #makeupgeekcosmetics #tartecosmetics #makeuprevolution #fentybeauty #glamvids #makeupartist #mac @makeuptutorialsx0x @makeupartists_worldwide @wakeupandmakeup @wakeup2slay @brian_champagne @hudabeauty #fakeupfix #fakeuproom @fakeuproom @fakeupfix #nyxcosmetics @faryalmakhdoom

A post shared by Kadeeja Khan (@emeraldxbeauty) on

Komentarze
Marka kosmetyczna odmówiła współpracy vlogerce z powodu trądziku
Oceń artykuł