Klipy z ważnym przekazem, czyli które? Nominacje do PL Music Video Awards

Zrzuty ekranu z kilku teledysków

Wczoraj opublikowaliśmy nominacje do nagród PL Music Video Awards w kategoriach: Hip-Hop, Pop, Alternatywa, Rock i ostre brzmienie, Folk, Muzyka elektroniczna oraz kategoria Extra. Jako wisienkę na torcie postanowiliśmy zostawić kategorie nazwaną Ważny Przekaz.

Przed Wami zestawienie nominowanych teledysków do kategorii Ważny Przekaz w ramach PL Music Video Awards – nowego festiwalu poświęconego wyłącznie polskim wideoklipom. Festiwal PL Music Video Awards odbędzie się w dniach 16 i 17 listopada. Gala wręczenia nagród odbędzie się 17 listopada w klubie Format w Łodzi.

wazny przekaz Klipy z ważnym przekazem, czyli które? Nominacje do PL Music Video Awards

Pozostałe kategorie i nominacje znajdziecie tutaj:
Które klipy zostały nominowane do PL Music Video Awards?

1. SABINA – Panowie w kapeluszach

Utwór opowiada o przemocy fizycznej i psychicznej w relacjach międzyludzkich. Twórcy zdecydowali się przenieść treść do obrazu, pokazując życie pary, w której kobieta jest nękana przez partnera.

2. Leszek Stanek – Lost boy

Teledysk jest kampanią społeczną namawiającą do adopcji psów ze schronisk, a nie kupna z hodowli. W kampanii nieodpłatnie wzięli udział: Olga Bołądź, Agata Buzek, Maja Ostaszewska, Olga Frycz, Mania Strzelecka, Alicja Napiórkowska, Anna Maleady i Stan Borys, Rafał Królikowski, Kamil Nosel i Leszek Stanek.

3. Solar feat. quebonafide – Ostatni snap

Social Media to nasze drugie życie. Postrzeganie innych przez pryzmat upublicznionych materiałów daje złudny obraz prawdziwego jestestwa. Artyści, szczególnie muzycy, nie mogą się jednak bez tego obyć – jest to podstawowy środek promowania siebie oraz kontaktu z fanami. Wszystko musi mieć jednak swoje granice. Ile można żyć w Internecie? Kiedy przekraczamy granicę swojego komfortu, publikując kolejne prywatne materiały? Czy ja w sieci to ja w realnym świecie? Teledysk do utworu ostani snap obrazuje zmęczenie i frustracje w/w zjawiskiem artystów, od których wręcz wymaga się uczestnictwa w innej wirtualnej rzeczywistości.

4. Maja Kleszcz – Odyseja

Odyseja to utwór zainspirowany codzienną dawką informacji, które często układają się w nie do końca szczęśliwy łańcuszek. Jest obawą i pewnością, że już niedługo będziemy musieli znaleźć dla siebie nowe miejsce, bo „stare przecież martwe już, czas szukać nowego”. To opowieść o wyzwaniach, poszukiwaniu, a zarazem o strachu przed przyszłością i wizją zagłady. A przede wszystkim o równości ludzi wobec nieuniknionego. Wielcy, mali, piękni, brzydcy, głupi, mądrzy – wszyscy stawią czoło nowej rzeczywistości. Odyseja to zwrot ku Matce Ziemi i alarm, że nadzieję i ratunek pokładamy mimo wszystko w technologii.

5. Reni Jusis – Tyyyle miłości

Ten klip odwraca nieco dzisiejszą sytuację, w której dzieci wlepiają się w ekrany telefonów komórkowych, nie zwracając uwagi na otaczający je świat. W naszym klipie to rodzice nie zwracają zupełnie uwagi na swoje dzieci i zostawiają je samym sobie. Nasz bohater ma wyjątkowo silną wolę tworzenia i niekończącą się dziecinną radość – być może dzięki temu uda mu się uniknąć bycia w życiu obojętnym na otaczający go świat i ludzi.

6. Natalia Niemen – Terra deflorata

Nawiązanie do malarstwa Andrzeja Wróblewskiego. Reinterpretacja jego dzieł w kontekście współczesnej cywilizacji. Odniesienie do tekstu Czesława Niemena.

Rate this post