Jak spędzić czas w Warszawie bez wydawania majątku?

Widok z góry na Warszawę

Koniec miesiąca, stan konta przygnębiająco niski, najlepsze wyjście to pozostanie w domu…Wcale nie! Pokażemy Wam jak można ciekawie spędzić czas w Warszawie, kiedy pieniędzy (i pomysłów) brak.

Kiedy brakuje nam pieniędzy na jakiekolwiek atrakcje, wychodzimy z założenia, że najlepiej zostać w domu. Dodatkowo skłania nas do tego fakt, że Warszawa do najtańszych miast nie należy. Stolica z roku na rok poszerza swoją ofertę bezpłatnych atrakcji, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Poniżej, mamy dla Was kilka propozycji na spędzanie wolnego czasu bez rujnowania stanu konta.

Czytaj również: Ile musisz zarabiać, żeby żyć w Warszawie?

Darmowe seanse w klubokawiarniach
Oglądanie filmów na dużym ekranie wcale nie musi równać się z wydawaniem mnóstwa pieniędzy. Coraz więcej klubokawiarni oferuje darmowe pokazy filmów niszowych, ambitnych, których na próżno szukać w popularnych kinach. Klubokawiarnia Towarzyska na Saskiej Kępie organizuje cykliczne seanse kultowych i mało znanych filmów. Drugim takim miejscem jest Narodowy Instytut Audiowizualny powołany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie często oprócz samej projekcji filmu możemy wziąć udział w spotkaniach z ludźmi tworzącymi kinematografię.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zdjęcie przedstawia szyld klubokawiarni "Towarzyska" na tle niebieskiego nieba
facebook.com/towarzyska

Darmowe dni w muzeach
Muzea są niewątpliwie idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu i przy okazji poszerzenia swojej wiedzy na temat sztuki, jednak trzeba wiedzieć, kiedy warto do nich pójść nie mając ani grosza przy duszy. W poniedziałki za darmo możemy zwiedzić Muzeum Plakatu, w którym znajdziemy między innymi prace Picassa czy Andy’ego Warhola.

We wtorki warto zajrzeć do Muzeum Karykatury, które w 2015 roku zostało uznane przez magazyn The Guardian za jedno z najbardziej unikatowych muzeów europejskich. Również Muzeum Narodowe oferuje darmowy wstęp na wystawy stałe m.in. do galerii sztuki średniowiecznej oraz galerii dawnego malarstwa europejskiego. Warto też zwrócić uwagę na cykliczne wydarzenia, jak zbliżająca się Noc Muzeów, czy Warsaw Gallery Weekend

W czwartki możemy bliżej poznać sztukę współczesną w Zachęcie oraz w Centrum Sztuki Współczesnej. Z kolei dla fanów historii proponujemy wizytę w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W niedzielę wybrać się możemy na spacer po Zamku Królewskim. Darmowe wejście tego dnia oferuje nam też nowoczesne Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Fryderyka Chopina.

Zdjęcie przedstawia tłum ludzi zwiedzających Centrum Sztuki Współczesnej. Widzowie stoją przed dużym obrazem i oglądają wystawę.
warsawgalleryweekend.pl

Bulwary nad Wisłą
W sezonie letnim najciekawsze rzeczy czekają na nas na otwartym powietrzu. Warto, zwłaszcza wieczorną porą, pójść na spacer na bulwary nad Wisłą, gdzie właśnie latem dzieje się najwięcej. Popularne bary i kluby takie jak Cud nad Wisłą oraz Hocki Klocki często organizują najróżniejsze imprezy taneczne, koncerty na otwartej przestrzeni oraz zajęcia sportowe.

Zdjęcie przedstawia bulwar nad wisłą wieczorem. Ludzie siedzą na schodkach przy rzece, w oddali widać scenę klubu "Cud nad Wisłą".
warszawa.naszemiasto.pl

Parki oraz Ogród BUW na dachu
Czasem najprostsze pomysł jest najlepszy. Gdy pogoda dopisuje, dobrą opcją jest wyjście z domu i pójście do najbliższego parku, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i poczytać ulubioną książkę. Popularny Park Skaryszewski jest idealnym miejscem na letni piknik, zaś Łazienki Królewskie mają w zanadrzu wiele uroczych alejek w sam raz na wiosenno-letnie spacery. Warto zajrzeć też do ogrodu znajdującego się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, który zachwyca przepiękną scenerią zwłaszcza w sezonie letnim.

Na zdjęciu widzimy ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, a w oddali panoramę Warszawy.
buw.uw.edu.pl

Tekst: Julia Gugniewicz
Zdjęcie wyróżniające: Klarysa Marczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News