Freckles: zobaczcie projekt fotograficzny celebrujący piękno piegów

Dwa portrety dziewczyn z piegami na twarzy

Brock Elbank to fotograf z Londynu, który znany jest ze swoich projektów fotograficznych zrywającymi ze stereotypowymi kanonami piękna. Tym razem fotograf postawił na… piegi!

Fotograf aktualnie pracuje nad dwoma projektami – serią portretów ludzi cierpiących na bielactwo i wspomnianym wyżej projektem związanym z piegami.

Piegi od zawsze mnie fascynowały. To, co jest dla mnie najciekawsze to ich unikatowość. Miałem w życiu na tyle szczęścia, że spotkałem na swojej drodze dużo osób z piegami, które często ich nie akceptowały i od dzieciństwa traktowały jak pewnego rodzaju wadę – mówi Brock.

Elbank jest często zaskoczony, w jakim stopniu piegi stają się utrapieniem dla swoich właścicieli. Historie z dzieciństwa nie dotyczą tylko braku samoakceptacji, ale też nękania przez rówieśników, czy wytykania palcami z tego powodu. Celem fotografa jest wykonanie zdjęć 180 osobom z piegami: różnego koloru skóry, wieku, zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Master Denny here was the first #Freckles subject after moving back to London and today I completed an 18 month secret Portrait series for an incredible Skin Charity that will exhibit later this year. We’ve shot 30 subjects from far-a-field as Australia, Brazil, China, France, Spain, Italy, Poland, Norway, Sweden, Switzerland, Ukraine and the U.S. So I’ve decided to run a competition for one follower to win a Portrait shot by me later this year… More to follow on this in my next post, so if you fancy being shot or know someone you’d like to be photograph keep following for the next post soon? Please note the portrait will be shot in London. @hasselblad_official @profotoglobal #MrElbank #Beauty #Portrait #Skin #Redhead #London

A post shared by Brock Elbank (@mrelbank) on

 

Komentarze
Freckles: zobaczcie projekt fotograficzny celebrujący piękno piegów
Oceń artykuł