8 seriali z #girlpower, które trzeba znać

Trzy dziewczyny w piżamach w łóżku

Niektóre seriale oglądamy metodą „w kółko, na okrągło”. Mamy w związku z tym takie, do których lubimy wracać. Żeńska część redakcji przygotowała dla was kilka propozycji seriali, które potwierdzają odpowiedź na pytanie: Who run the world? Girls!

  1. Haters Back Off – Spadajcie Hejterzy

Pewność siebie to najmocniejsza strona głównej bohaterki serialu — Mirandy. Jej największym marzeniem jest bycie sławną, dlatego otwiera własny kanał na YouTubie. Jest jeden problem: obiektywnie patrząc na sprawę, Miranda jest beztalenciem. Jak sobie poradzi w świecie, w którym właściwie tylko ona, wierzy w swój sukces?

2. Golden Girls – Złotka

Cztery kobiety: cyniczna Dorothy, szczera do bólu Sophia, rozmarzona Rose i rozwiązła Blanche. Traf sprawia, że pewnego dnia stają się współlokatorkami. Próbując połączyć swoje zupełnie odmienne światy, łamią wszelkie konwenanse związane z tematami seksu, bycia sobą i niepodporządkowywania się istniejącym stereotypom.

3. UnREAL – UnREAL: Telewizja kłamie

Wejdźcie do świata prowokacji i chaosu, jaki tworzy się za kulisami jednego z randkowych programów typu reality show. Świat ten jest w rękach dwóch kobiet — Rachel, młodej producentki i jej bezwzględnej szefowej — Quinn, która zrobi wszystko, aby program odniósł oczekiwany sukces.

4. Girls – Dziewczyny

Lena Dunham stworzyła (oraz wcieliła się w jedną z ról) serial, który porusza uniwersalne tematy dotyczące konsekwencji dorastania oraz przyjaźni. Uniwersalne, lecz nie banalne. Oglądając perypetie czterech przyjaciółek: Hannah, Marnie, Jessy i Shoshanny, wielokrotnie będziemy pod wrażeniem tego, z jak realnymi i bliskimi nam samym sytuacjami muszą się zmierzyć bohaterki.

5. Orphan Black

Akcja serialu rozpoczyna się w momencie, gdy Sarah pojawia na dworcu kolejowym w złym miejscu i złym czasie — jest świadkiem samobójstwa. Okazuje się, że zmarła dziewczyna wygląda jakby była jej bliźniaczką. Co byście zrobili, gdyby okazało się, że osób wyglądających tak samo, jak wy jest więcej?

6. Grace and Frankie

Frankie i Grace nigdy nie były swoimi największymi fankami, nie mówiąc o zerowych szansach na przyjaźń. Sytuacja zmienia się dramatycznie, gdy okazuje się, że ich mężowie są w sobie bezgranicznie zakochani i chcieliby się pobrać. Tytułowe bohaterki zostają zmuszone do porzucenia swoich dotychczasowych antypatii i odnalezienia się w nowej rzeczywistości.

7. Jane the Virgin

W dzieciństwie Jane została nauczona, że dziewictwo to skarb, który powinna utrzymać przy sobie jak najdłużej, ponieważ gdy już je straci, nic nie będzie takie samo — wszystko zmieni się na gorsze. Dziewczyna żyje zgodnie z tą nauką do momentu, gdy okazuje się, że przypadkowo została zapłodniona metodą in-vitro.

8. Daria

Girl power w animowanej wersji. Serial MTV o ponadprzeciętnie inteligentnej i ponadprzeciętnie cynicznej nastolatce — Darii. Dziewczyna przemierza przez swoje nastoletnie życie jako stuprocentowa outsiderka, rozprawiając się z przygłupimi rówieśnikami i wymagającym światem dorosłych.

Tekst: Klarysa Marczak

Zobacz też: 10 parodii horrorów na Halloween,  7 rosyjskich filmów, które trzeba zobaczyć 

8 seriali z #girlpower, które trzeba znać
1.67 (33.33%) 3